Twitter Yeni Özellikler Üzerinde Çalışıyor

En çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformlarından Twitter, pandemiyle birlikte daha popüler bir hale geldi. Şirket, bu yüzden de özellikle pandemi sürecinde birçok yeni özellik geliştirdi. Ancak platformun geliştiricileri, bu yeniliklerle yetinmiyorlar. Bazı araştırmacılara göre Twitter, yeni özellikler üzerinde çalışıyor.

Şirket, son zamanlarda özellikle güvenlik açısından bazı özellikler geliştirmişti. Ancak araştırmacılar tarafından geliştirildiği iddia edilen yeni özellikler, daha çok platformun işlevini etkileyecek gibi duruyor.

Twitter’a Yeni Özellikler Geliyor

Twitter, geçtiğimiz aylarda herkese açık olacak şekilde hesap doğrulama başvurularını almaya başlamıştı. Ancak bu sistemin herkese açık olması, sistemin biraz aksamasına yol açmıştı. Hatta sistemin açığından dolayı bazı sahte Twitter hesapları, onay rozeti alabilmişlerdi.

Şirket, şimdi doğrulama özelliğine benzer bir özellik üzerinde çalışıyor. İddialara göre Twitter geliştiricileri, yakında kullanıcılara, hesaplarını profesyonellik alanlarına göre kategorize etme imkanı sunacak.

Araştırmacılar, kategori özelliğinin; eğitim, eğlence ve otomotiv gibi seçenekleri içereceğini belirtiyorlar. Bunun dışında Twitter kullanıcıları, işletme hesapları ile içerik oluşturucusu hesapları arasında kolayca geçiş yapabilecekler.

Twittera Yeni Özellikler Geliyor

Araştırmacı Nima Owji, Twitter geliştiricilerinin doğrudan mesajlar üzerinde çalıştığını da belirtiyor. Owji, yeni özellikle birlikte kullanıcıların doğrudan mesajları susturabileceklerini belirtiyor.

Söylentilere göre bir hesap sessize alındığında o hesaptan gelen doğrudan mesajlar filtrelenecek ve mesajlar istek listesinin en sonunda gösterilecek.

Twitter’a gelecek bir diğer yeni özellik ise haber bültenleriyle alakalı olacak. Bilindiği üzere Twitter, geçtiğimiz aylarda bazı haber bülteni platformlarını satın almıştı. Bu yüzden de şirketin haber sektörüne de giriş yapması bekleniyordu.

Söylentilere göre şirket, önümüzdeki günlerde kullanıcıların profillerine bir buton ekleyecek. Bu buton sayesinde Twitter kullanıcıları, Revue haber bültenlerine abone olabilecekler.

Tabii ki bunlar şimdilik araştırmacılar tarafından ortaya atılan iddialardan ibaret. Bu yüzden de bu özelliklerin ne zaman kullanıma sunulacağı hatta kullanıma sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. Ancak eğer özellikler gerçekten geliştiriliyorsa Twitter yakın zamanda bir tanıtım yapacaktır.

iOS İçin Yeni Özellik Kullanıma Sunuldu

Twitter, Tweet’ler için de yeni bir özellik geliştirdi. Bu özellikle birlikte Twitter’ı iOS platformunda kullanan kullanıcılar, geçmiş gönderileri kimlerin yanıtlayacağını düzenleyebilecekler. Bilindiği üzere Twitter, geçtiğimiz aylarda Tweet yanıtlarını sınırlamayla alakalı bir özellik geliştirmişti.

Şirket, şimdi ise bu özelliğin kapsamını genişletecek bir özellik üstünde çalışıyor. Twitter’ın iOS için yayınlanan son sürümünde Twitter kullanıcıları, eski gönderilere kimlerin yorum yapabileceğini belirleyebilecekler.

Sizler Twitter tarafından geliştirilen yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.