Twitter Sürpriz Satın Almayı Duyurdu!

Twitter, hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Bilindiği üzere Twitter, geçtiğimiz aylarda bünyesine bazı şirketleri katmıştı. Şirket, bu satın almaların Twitter’ı daha kullanılabilir bir yer yapmaları için gerçekleştiğini açıklamıştı. Şirket, bu konudaki çalışmalarına devam ediyoruz diyebiliriz. Çünkü Twitter, yeni bir açıklamayla sürpriz bir satın almayı duyurdu.

Twitter geliştiricileri, platform üzerinden kurulan iletişimi daha etkili hale getirmek için son zamanlarda yoğun çaba sarf ediyorlar. Bunun en büyük kanıtı da şirketin yeni açıkladığı satın alma oldu. Çünkü Twitter yetkilisi, yaptığı açıklamada Slack ile rekabet içerisinde olan Quill’i satın aldıklarını açıkladı.

Twitter, Quill’i Satın Aldı!

İletişim platformları, özellikle pandemi ile birlikte hızla yükselmeye başladılar. Bundan dolayı sosyal medya platformları da iletişim kısmına ayrı bir önem vermeye çalışıyorlar. Birçok platform, sesli iletişim gibi çeşitli özellikler sunarak kullanıcılarının ilgisini çekmeye gayret ediyor.

Twitter da bu şirketlerin başında geliyor. Şirket, birçok alanda yeni hizmetler geliştirmeye devam ediyor. Bu hizmetler, önümüzdeki süreçte de gelişerek devam edecekler diyebiliriz. Çünkü Twitter, yeni hamleler ile kullanıcılarını memnun etmeyi sürdürüyor.

Bu hamlelerden birisi de Quill oldu. Quill, genellikle iş mesajlaşmalarında kullanılan bir platform olarak ön plana çıkıyordu. Bundan dolayı Quill, popüler iş mesajlaşma platformlarından Slack ile rekabet halindeydi. Twitter, bu rekabeti bitirecek bir adım atarak Quill’i satın aldığını açıkladı. Satın almadan sonra Quill, kullanıcılarına verdiği hizmeti sonlandıracak.

Quill, hizmet alan kullanıcılarının mağdur olmamaları için bir duyuru paylaştı. Duyuruya göre Quill kullanıcıları, 11 Aralık’a kadar mesajlarını yedekleyebilecekler. Bunun yanı sıra Quill, üyelik ücreti ödeyen kullanıcılarına yaptıkları ödemelerin geri iade edileceğini açıkladı.

Twitter, Quilli Satın Aldı!

Twitter kullanıcıları, geliştiricilerin bu satın almayı nasıl kullanacaklarını merak ediyorlar. Çünkü Twitter yetkilisi Nick Caldwell, Quill’in hizmetlerini Twitter bünyesine dahil edeceklerini açıkladı. Bunun en temel yolu da tabii ki Twitter’da bulunan özel mesajlaşma özelliği olacak. Caldwell, mesajlaşma özelliğini geliştirecek yeni yöntemler üzerinde çalıştıklarını söylüyor.

Önümüzdeki günlerde satın almanın sonucu olarak Twitter’ın tanıtacağı birkaç yeni özelliğe şahit olabiliriz. Bundan dolayı araştırmacılar ve platform kullanıcıları, merakla Twitter tarafından geliştirilecek yeni özellikleri bekliyorlar.

Sizler Twitter tarafından sürpriz bir hamleyle Quill’in satın alınması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu satın alma sonucunda Twitter mesajlaşma özelliği, daha kullanılabilir bir hale gelecek mi? Sizler de Twitter’ın yeni hamlesi hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.