Twitter Satış Sürecinde Bot Hesap Krizi Sürüyor!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Twitter, satışı ile gündemde kalmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Elon Musk, platformdaki bot hesaplardan dolayı satış konusunda geri adım atabileceğini belirtmişti. Bunun üzerine Twitter cephesinden tatmin edici bir adım gelmedi. Herhangi bir gelişme olmaması üzerine Twitter satış sürecinde bot hesaplar, ciddi bir sorun haline gelmeye başladılar.

Elon Musk, yaptığı yeni bir açıklamayla birlikte bot hesaplar konusunda gerekli bilgilerin paylaşılmaması durumunda anlaşmadan çekilebileceğini duyurdu. Bunun üzerine sosyal medya kullanıcıları, gözlerini şimdi Twitter cephesinden yapılacak açıklamaya çevirdiler!

Musk, Bot Hesaplardan Dolayı Twitter Satış Sürecinden Çekilebileceğini Açıkladı!

Twitter, her geçen gün popülerleşmeye devam ediyor. Bu popülerlik, dünyanın en zengin insanlarından olan Elon Musk’ın da dikkatini çekti. Bunun üzerine Musk, yakın zamanda Twitter’ın hisselerinin bir kısmını satın almak için harekete geçti. Nitekim Musk, hissedarlarla gerekli anlaşmaları yaptı. Ancak Elon Musk, yakın zamanda satış sürecinden memnun olmadığını dile getirdi.

Bilindiği üzere Twitter’da belirli sayıda bot hesaplar mevcut. Elon Musk, platformdaki bu hesaplara karşı pek olumlu bakmıyor. Bundan dolayı Musk, satış sürecinde Twitter cephesinden bot hesapların sayısıyla alakalı net veriler istedi.

Ancak Twitter yetkilileri, henüz Musk tarafından talep edilen verileri paylaşmadılar. Bunun üzerine Musk, maddi ihlal gerekçesiyle başvuruda bulundu. Musk’a göre Twitter yetkilileri, bot hesaplarla ilgili gerçek verileri saklamaya çalışıyorlar. Bunun yanı sıra Musk, şirketin yetersiz ve yanlış veri paylaşımı yaptığını belirtiyor.

Musk, Bot Hesaplardan Dolayı Twitter Satış Sürecinden Çekilebileceğini Açıkladı

Bilindiği üzere Elon Musk, geçtiğimiz günlerde bot hesaplardan dolayı satış sürecini geçici olarak askıya aldıklarını duyurmuştu. Bunun üzerine Twitter’ın bir adım atarak satış sürecini devam ettireceği düşünülüyordu. Ancak gelinen noktada Musk, sürecin gidişinden pek memnun değil. Bundan dolayı Elon Musk, yaptığı bir açıklamayla eğer talep ettiği veriler açıklanmazsa satış sürecinden çekilebileceğini açıkladı.

Twitter, platformdaki verilerin paylaşımı konusunda katı kurallar sergiliyor. Şirket yetkilileri, geçtiğimiz senelerde çeşitli kurumlar tarafından istenilen verilerin paylaşımı konusunda da sıkıntılı bir süreç sergilemişlerdi. Bundan dolayı Musk, platform yetkililerinin bir an önce bu tutumlarından vazgeçerek gerçek verilerin kendisiyle paylaşılmasını talep ediyor.

Twitter’ın satış süreci, birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından yakından takip ediliyor. Musk ve Twitter yetkilileri arasındaki bot hesap sorununun çözülüp çözülemeyeceği büyük bir merak uyandırıyor. Sizce bot hesaplar konusunda yaşanan sorun çözülecek mi? Sizler de Twitter’ın satış süreci hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.engadget.com/elon-musk-twitter-bots-merger-deal-breach-141116883.html

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.