Twitter, Önemli Sorun için Çözümü Dağıtmaya Başladı

Sosyal medya dünyasının en üstündeki isimlerden Twitter, uzun süredir kullanıcılarını etkileyen önemli bir sorun için çözüm arayışına girdi. Şirket, özellikle mobil uygulamadaki Twitter deneyimini çıkmaza sokan bu sorunun çözümü kullanıcılara dağıtmaya başladı.

Twitter’ı yoğun bir şekilde kullanan kişilerin oldukça rahatsız olduğu bir konu mevcut. Bu sorun kendisini en çok da mobil uygulamada gösteriyor. Twitter bu soruna “kaybolan Tweetler” demeyi tercih ediyor. Ancak bu kaybolma Tweetlerin tamamen silinmesinden kaynaklanmıyor.

Eğer Twitter’da güncel bir konuya geldiyseniz kesinlikle fark etmişsinizdir. Zaman akışınızın tam ortasında yer alan bir Tweet ani bir güncelleme ile ortadan kaybolabiliyor. Ancak bu kaybolma tam olarak yok olma anlamına gelmiyor. Burada gerçekleşen olay, Tweet’e verilen bir yanıt sonucunda konuşmanın en yukarıya taşınması oluyor.

Okuduğu bir Tweet’in bir anda kaybolması kullanıcıları oldukça sinirlendirebilecek bir unsur. Zaman akışı konusunda daha iyi bir deneyim sunmak adına güncel Tweetleri başa toplayan Twitter ise bunun bir sorun olduğunu kabul ediyor. Hatta bu konuda çalışmalara başladığını da ifade ediyor.

Sosyal medya devinden konuyla ilgili ilk açıklama geçtiğimiz 22 Eylül tarihinde geldi. Twitter, otomatik yenilenmenin sinir bozucu bir sorun olduğunu ve bunu değiştirmek istediklerini ifade etti. Hatta, iki ay içerisinde bu konuda güncellemeler getireceklerini ve Tweetlerin ortadan kalkmasını engelleyeceklerini de ekledi.

Twitter, Çözümlere Başladı

15 Kasım tarihinde paylaşılan yeni bir Tweet ise bu sorun için ilk resmi çözümü kullanıcılara sundu demek yanlış olmayacaktır. Twitter, sorun için ilk çözümü tarayıcılarda kullanılabilecek şekilde geliştirdiğini ifade etti.

Konuyla ilgili yapılan açıklama, Twitter Web için yeni bir yükleme seçeneği sunulduğu oldu. Kullanıcılar, artık otomatik olarak güncelleme yerine kendi tercihlerine göre yeni Tweetleri zaman akışına dahil edebilecek.

Örneğin, kullanıcının akışta dolaştığı süre boyunca atılan yeni 56 Tweet kullanıcının onaylaması olamadan zaman akışına düşmeyecek. Bunun yerine kullanıcının akışın en üstüne çıkması ve “56 Tweet’i göster” butonuna tıklaması gerekecek.

twitter-tweet-goster

Aslında bu Twitter kullanıcıları için çok yeni bir çözüm değil. Twitter, geçtiğimiz senelerde yeni arayüzüne geçmeden önce de benzer bir özelliği kullanıcılarına sunmaktaydı. Fakat, yeni arayüz ile birlikte bu özellik de ortadan kalkmıştı.

Peki siz Twitter’ın sunduğu çözüm hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu sorun sizi de rahatsız ediyor muydu?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.