Twitter, Fleets Özelliğine Reklam Getiriyor!

Twitter Fleets özelliğinde kullanmak için reklam testleri gerçekleştiriyor. Reklamların aktif olması halinde kullanıcılar, Fleets’lerin arasında dolaşırken tam sayfa reklam görecek.

Fleets, Twitter tarafından oldukça yakın bir zamanda kullanıcılar için aktif hale geldi. Twitter Fleets olarak adlandırılan özellik temelde 24 saat içerisinde kaybolan hikaye paylaşımlarını içeriyor.

Hikayeler aslında en başta Snapchat ve Instagram gibi platformlarda kullanıma sunuldu. Bu platformlarda oldukça beğenildi. Öyle ki hikayeler sayesinde markalar ve kişiler profesyonel işlerini de geliştirme imkanı buldu.

Birçok kullanıcının yakından tanıdığı bu pazarlama aslında oldukça basit bir şekilde gerçekleşiyor. Yukarı kaydırılabilen ya da tıklanabilen nesneler ile birlikte paylaşım yapılan siteye kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Ayrıca sosyal medya platformları bu hikayeler arasına yerleştirdikleri reklamlar ile bir gelir kapısı daha oluşturuyor. Şimdi de Twitter, Fleets özelliği için reklam test ediyor.

Tam ekran reklamları hikayelerin arasında sunmayı hedefliyor. Bu yönüyle Instagram hikayelerindeki reklamlara benzeyeceği tahmin ediliyor.

Şimdilik bu reklamlar birkaç firma için sunuluyor. Aynı zamanda sadece ABD’de yaşayan küçük bir grup kullanıcının reklamları görmesi mümkün oluyor.

Twitter Fleets için reklamlar geliyor.

Twitter, yapılan açıklamada “Tam ekran reklamların müşteriler için nasıl bir performans göstereceğini” görmek istediklerini belirtiyor. Ayrıca tam ekran reklamların sadece Fleets değil gelecekte platformda çeşitli yerlerde de denenebileceği ekliyor.

Aslında bu reklamlar, Twitter üzerinden kazanç sağlamasının bir başka örneği olarak bizi karşılıyor. Buna ek olarak yakın zamanda duyurulan Twitter Blue gibi platformlarla ücretli üyelik de Twitter’ın gündeminde. Ayrıca Twitter Spaces tarafında da ücretli olarak bilet satışları aktif hale gelecek.

Twitter Yenilikleri Oldukça Dikkat Çekiyor!

Twitter tarafından son zamanda getirilen yenilikler oldukça dikkat çekiyor. Bu yenilikler ile kullanıcıların platformda daha fazla süre geçirmesi hedeflendiği ortada.

Ayrıca birçok rakip sosyal medya uygulamaları da yeniliklerini duyuruyor. Bu değişime adapte olmak isteyen Twitter yakın zamanda duyurduğu özellikleri kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Ülkemizde de gördüğümüz yeniliklerden biri olan Twitter Spaces oldukça sık kullanılıyor. Öyle ki oluşturulan odalarda kişi sayısı şimdiden binleri buluyor.

Twitter Spaces, her ne kadar başta sorunlu olsa bile şu an stabil bir hale gelmiş gibi görünüyor. Kullanıcılar tarafından gelen geri dönüşler ise oldukça olumlu gözüküyor. Gelecekte Twitter Spaces ile birlikte ne gibi geliştirmeler gelecek göreceğiz.

Sizler Twitter’ın Fleets reklamları hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.