Twitter Fleets Biraz Daha Gecikecek

Geçtiğimiz günlerde duyurulan Twitter özelliği Fleets hakkında yeni bir açıklama yapıldı. Twitter üzerinden sadece 24 saat görünür içerikler paylaşma imkanı sunan Fleets özelliğinin, biraz daha gecikeceği belirtildi. Özelliğin performans açısından sıkıntılı olduğu ifade edildi.

Twitter Destek hesabının paylaştığı tweete göre, Fleets özelliğinin kullanıcılar için aktif hale getirilmesi yavaşlatılıyor. Yavaşlatmanın sebebi ise özelliğin performans ve süreklilik sorunu göstermesi oluyor. Özelliğe henüz sahip olmayan kullanıcıların birkaç gün daha beklemesi gerektiği belirtiliyor.

Daha yeni kullanıma açılacağı duyurulmuş olan Fleets, duyurunun birkaç gün ardından performans sorunlarıyla karşılaştı. Aktif Twitter kullanıcılarının hatırı sayılır bir kısmı özelliğin gelmesini çok da hoş karşılamadı. Hatta bu özelliğin gereksiz olduğunu söyleyenler bile oldu.

Twitter özelliğin herkes için en iyi deneyimi sağladığına emin olmak istiyor.

Hali hazırda kullanıcıların çok istekli olmadığı bir özellik olan Fleets’in performans sorunları yaşaması da özelliğin benimsenmesine pek yardım etmeyecek gibi duruyor. Özelliği hesabında aktif olarak bulunduran kullanıcılar Fleets kullanmaya çalıştığında gecikmeler ve yavaşlıktan şikayet ediyor. Hatta bazı kullanıcılar, Fleets yüzünden Twitter uygulamasının çöktüğünü ifade ediyor.

Uzun bir süre boyunca, Brezilya, Güney Kore, İtalya ve Hindistan’da test aşamasında duran özellik hakkında, 17 Kasım tarihinde küresel olarak dağıtılma kararı alındı. Test aşamalarında bir sorun göstermemiş olacak ki, Twitter küresel çıkışının bir sorun olmayacağına karar verdi.

Twitter Fleets Nedir?

Fleets, sosyal medya kullanıcılarının diğer uygulamalardan aşina olduğu hikayeler (İng. stories) özelliğinin Twitter için özel olarak geliştirilmiş versiyonudur. Bir diğer anlamda, kullanıcıların sadece 24 saat süreye sahip ve süresi dolduğunda görünürlüğünü kaybeden paylaşımlar yapabildiği bir özelliktir.

Fleets özelliği kullanıcıların bir tweete, videoya veya fotoğrafa tepki vermesini ve yazılı bir metin paylaşmasına olanak sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar paylaştıkları Fleetlerin arka planı ve yazı tipi gibi özelliklerini değiştirebiliyor.

Twitter, özelliğin küresel dağıtımı sırasında yaptığı açıklamada, test yapılan ülkelerde Fleets özelliğine sahip kullanıcıların düşüncelerini daha rahat aktarabildiğini ve konuşmalara katılmada daha istekli olduklarını gözlemlediğini belirtiyor. Kullanıcılarının rahat iletişim kurmasına destek olacak bu özelliğin küresel kullanıma açıldığı ve birkaç gün içerisinde tüm kullanıcılara ulaşacağı da belirtiliyordu. Ancak yaşanan performans sorunları özelliği biraz daha geciktirecek.

Siz Fleets özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce böyle bir özelliğe gerek var mıydı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.