Twitter 4K Fotoğraf Paylaşma Seçeneğini Herkese Sunuyor

Ülkemiz dahil bir çok konumda en sık kullanılan sosyal medya platformlardan Twitter, yeni özelliğini tüm kullanıcılarına sundu. Bir süredir testleri yapılan özellik sayesinde artık Twitter üzerinden 4K çözünürlükte fotoğraf paylaşma mümkün. Bu da demek oluyor ki, Twitter’da 4K görüntüler ile karşılaşmamız an meselesi.

Twitter masaüstü sitesinden 4K fotoğraf paylaşma daha önce de aktifti. Ancak, mobil uygulamalar üzerinden paylaşılabilen en yüksek çözünürlük 2048 x 2048 olarak karşımıza çıkıyordu. Şirket, bu konudaki çalışmalarına ve testlerine başlamıştı.

Görünüşe göre testlerde bir aksilik çıkmamış. Çünkü artık, 4096 x 4096 çözünürlükte fotoğraf paylaşma imkanı mobil kullanıcılara da sunuluyor.

Twitter 4K Fotoğraf Paylaşma Nasıl Yapılır?

Bu özellik Twitter tarafından tüm kullanıcılara sunuldu. Ancak, bu özelliği kullanmak için yapmanız gereken ufak bir ayar bulunuyor:

Yüksek çözünürlüklü Tweet gönderme vakti! Android ve iOS’de 4K görüntüleri yükleme ve görüntüleme seçeneği artık herkes tarafından kullanılabiliyor. Görüntüleri 4K olarak yüklemeye ve görüntülemeye başlamak için, “Veri kullanımı” ayarlarında yüksek kaliteli görüntü tercihlerinizi güncelleyin.

4K görüntü yükleme özelliğini aktif hale getirmek için Twitter mobil uygulamanızdan “Ayarlar ve Gizlilk” sekmesine girmeniz gerekiyor. Ardından “Veri Kullanımı” ayarlarına girip “Yüksek kaliteli görseller” ve “Yüksek kaliteli görsel yükleme” seçeneklerini aktif hale getirmelisiniz.

“Yüksek kaliteli görseller” seçeneği için yapacağınız işlemler, Twitter mobil uygulamasında gezerken karşınıza çıkacak görüntülerin 4K çözünürlüklü olup olmayacağını seçmeniz için gereklidir. “Yüksek kaliteli görsel yükleme” seçeneği, adından da anlaşıldığı gibi yükleyeceğiniz görsellerin 4K çözünürlüklü olup olmayacağı ile ilgilidir.

Her iki özellik için de üç farklı seçenek mevcut; hücresel veri ve Wi-Fi ile indirme, sadece Wi-Fi ile indirme ve tamamen kapatma. Eğer internet paketinizin hemen bitmesinden şikayetçiyseniz tamamen kapatmanızı öneririz. Tamamen kapatmak istemiyorsanız sadece Wi-Fi ile indirmeye açmanız daha yararınıza olacaktır. Ancak, benim için bir sorun yok diyorsanız 4K görüntü yükleme seçeneğini aktifleştirebilirsiniz.

Twitter, platformu üzerinde canla başla çalışıyor gibi gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni makine öğrenimi kararları da bunun örneklerinden biri. Artık Twitter, algoritmalarının daha adil olması için çalışıyor. O duyurunun ardında mobil uygulamaya 4K desteği sunmaları da kullanıcıların hoşuna gidecek gibi duruyor.

Siz, Twitter üzerinden 4K fotoğraf paylaşma kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Özelliği aktif hale getirecek misiniz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.