Kommunity Bir Topluluk Oluşturma Platformu

Kommunity, insanların organize olup topluluklar olarak bir araya gelmesini hedefleyen bir platformdur. Bu platformda aynı zamanda çevrim içi etkinlikler yapıp katılımcılarınıza sunumlar, konuşmalar ve eğitim seminerleri oluşturup büyük kitlelere hitap edebilirsiniz. Meetup organizasyon sitesi ile aynı mantıkta ilerleyen ama aslında birden çok farklılığa sahip olan bir sitedir. Son zamanlarda insanların dijital platformlarda etkinlik oluşturma ve katılma talebi de arttıkça Kommunity daha da işlevli bir hale geliyor.

*Kommunity.com tamamen ücretsiz ve yerlidir. Emir Karşıyakalı tarafından 2019 yılında kurulmuştur.

Kommunity.com

Kommunity’de neler yapabilirsiniz?

 • Kommunity.com’da sınırsız etkinlikler oluşturup birbirinden faydalı bilgilerinizi başka insanlara ulaştırıp bir topluluk yaratabilirsiniz.
 • Bu etkinlikleri isterseniz çevrim içi olarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Etkinliklerinize sunum, fotoğraf ve video ekleyerek katılımcılarınızın en iyi şekilde faydalanmasını sağlayabilirsiniz.
 • Katılımcı rolünde olarak da istediğiniz kadar etkinliğe katılabilirsiniz.
 • Etkinliğinize kimlerin katılıp katılamayacağı kontrolünü Kommunity.com sayesinde çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Etkinliğiniz için istediğiniz kadar bilet çeşidi oluşturup bunları satabilirsiniz.
 • Eğer katılımcılarınızı bazı kriterlere göre belirlemek istiyorsanız ya da etkinlik kontenjanınız sınırlıysa onlarla ilgili bir bekleme listesi oluşturabilirsiniz. Katılımcılara kendi kriterlerinize uygun sorular sorup katılımcı yönetimi yapabilirsiniz.
 • Katılımcılar etkinlikten sonra da birbirleriyle iletişim kurabilirler. Bu yeni çevreler edinmek için oldukça büyük bir fırsat.
 • Eğer önceden bir Meetup hesabınız varsa oradaki kişilerinizi tek bir adımla içe aktarabilirsiniz.
 • Teknoloji ve yazılım konularında paylaşımlar ve eğitimler için oldukça işlevli bir platform olarak değerlendirebilirsiniz.
 • Kategorilere göre ilgi alanınızda olan etkinlikleri kolayca keşfedebilirsiniz. Bunlar kültür-sanat, hobi, teknoloji ya da daha fazlası olabilir.
 • Konuşmacı çağrısında bulunup katılımcıları bu konuda daha da bilgilendirmek adına bir yol izleyebilirsiniz.

Kommunity En İyisi Olmayı Hedefliyor

En önemli hedefi olarak organizatörler ve topluluk yöneticilerine faydalı ve işlevli bir platform oluşturmak isteyen Kommunity, diğer topluluk platformlarına göre bazı farklılıklar ve özellikler içermektedir.

Kommunity.com’da diğer platformlardan farklı olarak sevdiğiniz kategoride, sevdiğiniz konuşmacıları aktif bir şekilde takibe alabilirsiniz. Üstelik katılımcılarınıza e-posta yoluyla her zaman ulaşabilmeniz tüm karışıklıkları ortadan kaldırmak için bir fırsat oluyor. Etkinlik oluşturmak için bir sınır olmaması da bu oluşumu oldukça çekici yapıyor. Ayrıca kimlerin katılabileceği konusunda organizatörlerin bunu yönetebilme şansı etkinliklerinizi daha aktif gerçekleştirmenize yarayacaktır.

En önemli özelliklerinden biri daha olan konuşmacı çağrısı katılımcılar için çok büyük bir yarar sağlıyor. Dünyanın herhangi bir yerinden bile konuk edebileceğiniz konuşmacılar kendi deneyimlerini etkinliğinizde paylaşma fırsatına sahip oluyor. Eğer konuşmacı olarak bu platformda yer alıyorsanız; kendi profilinizi oluşturup kendi konuşmalarınız ve sunumlarınızı ekleyerek organizatörlerden konuşma daveti bekleyebilirsiniz.

Yerli bir oluşum olan Kommunity daima ücretsiz kalacağını söylüyor. İçerisinde yazılım, programlama, davranış bilimleri, kültür ve sanat ile ilgili birçok kategoride kendinizi ait hissettiğiniz bir topluluk bulabilir ve oluşturabilirsiniz!

“Biz toplulukların dünyayı daha iyi bir yer haline getireceğine inanıyoruz.”

Teknoloji.org olarak bizlerin de Kommunity.com’daki etkinliklerine katılmak isteyenler takipte kalabilirler. Kommunity hesabımız: https://kommunity.com/teknolojiorg

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Nev'i şahsına münhasır bir kalite kontrol elemanı