Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı Başvuruları Başlıyor

Türkiye’nin en büyük telekomünikasyon şirketlerinden Türk Telekom, gençlere eşsiz bir eğitim olanağı sağlıyor. Bu sene ikincisi düzenlenecek “Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı” başvuruları resmi olarak başlıyor.

14-27 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek başvuru süreci, üniversite öğrencisi ve yeni mezunlara yönelik bir katılım hakkı sunuyor. Kampın başlangıç tarihi ise 16-27 Ağustos 2021 olarak belirtiliyor.

Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı Nedir?

Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı, siber güvenlik alanında bir kariyer sahibi olmak isteyen gençlere yönelik bir eğitim fırsatıdır. Bu yıl ikinci defa hayata geçecek, kamp tamamen çevrimiçi olarak gerçekleşiyor.

Türkiye’nin en büyük siber güvenlik merkezine sahip olan Türk Telekom, bu etkinliği Gelişim Üssü çatısı altında gerçekleştiriyor. Bu proje kapsamında eğitim hakkı kazanan gençler, siber güvenlik ve ilgili alanlarda çalışan uzmanlardan eğitim alıyor. Üstelik bu eğitimler hem teorik hem de uygulamalı olarak ifade ediliyor.

10 gün sürecek bu eğitim siber güvenlik sektöründen önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşiyor. Bu kişiler hem eğitmen hem de konuşmacı olarak gençlerle bir araya geliyor. Ayrıca, siber güvenlik alanında bilinen bir yarışma olan Bayrağı Yakala (İng. Capture the Flag) etkinliği de kampta yer alıyor.

Projeyi başarılı bir şekilde tamamlayan tüm gençler “Türk Telekom Siber Güvenlik Başarı Sertifikası” alıyor. Ayrıca, kampın sonunda sıralamaya giren katılımcılar için bir para ödülü de mevcut. Sıralamada ilk üçe giren katılımcıların kazandığı para ödülleri ise şu şekilde:

  • Kampın sonunda birinci olan katılımcıya 15.000 TL
  • İkinci olan katılımcıya 10.000 TL
  • Üçüncü olan katılımcıya 8.000 TL

Üstelik, tüm bu etkinliklerin, eğitimlerin ve para ödülünün bulunduğu kamp tamamen ücretsiz! TT Siber Güvenlik Kampı katılımları için ise şu koşullardan birine uygun olmak gerekiyor:

  • Üniversite lisans öğrencisi olmak (Üçüncü ve dördüncü sınıf),
  • Yüksek lisans öğrencisi olmak,
  • En fazla bir yıl önce lisans ya da yüksek lisans programından mezun olmak.

Konuyla ilgili konuşan Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural; siber güvenlik alanında kendini geliştirmek isteyen gençlere böyle bir olana sağlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade ediyor.

Ayrıca, bu kamp sayesinde hem gençleri desteklediklerini hem de Türkiye’nin siber güvenlik uzmanı ihtiyacına katkı sunmayı hedeflediklerini belirtiyor.

Siber Güvenlik Kampı, 14-27 Haziran tarihleri arasında, Türk Telekom Kariyer sitesinden başvuru kabul ediyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.