Tribes of Midgard Tanıtım Videosu Yayınlandı!

E3 kapsamında güzel haberler gelmeye devam ediyor. Geliştirici Norsfell, Summer Game Fest’te yeni bir Tribes of Midgard tanıtım fragmanı karşımıza çıkıyor.

Valheim benzeri Viking temalı oyunları seven biriyseniz bu oyun tam size göre. Tribes of Midgard da Viking temasıyla geliyor. Son yıllarda epey revaçta olan Viking teması bu yıl da yerini koruyacak gibi gözüküyor.

Tribes of Midgard, sektöre yeni giriş yapan Norsfell’in ilk oyunu olacak. Merakla beklenen oyun için fragmanla birlikte beklentiler yükseliyor. Aksiyon dolu bir oynanış gördüğümüz oyun, co-op özelliğiyle bir artı puan daha kazanıyor.

10 kişiye kadar oynayabilme imkanı sunan oyun, aksiyon tabanlı bir hayatta kalma oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte hayatta kalma oyunlarının vazgeçilmezi ”crafting” sistemi de mevcut.

Rol yapma oyunu olan Tribes of Midgard’ın fragmanı için her şey güzel gözüküyor. Üstelik, eğer gördüğümüz tüm yapıları inşa edebiliyorsak, oyunu üst sıralarda görmemiz muhtemel.

Aynı zamanda bir Viking oyunu olan Tribes of Midgard’ın sadece isim ve tasarımda kalmamış olması da güzel bir ayrıntı. Oyunda Viking mitolojisine ait izlerle de karşılaşacağız.

Grafik ve görüntü konusunda da yüksek sistem gereksinimleri istemeyecek olan oyun, tam olarak arkadaş grupları için tasarlanmış.

tribes of midgard
Görsel: Tribes of Midgard

Tribes of Midgard tanıtımı, Summer Game Fest ile gelen haberler arasındaydı. Ücretsiz izlenen etkinlikte Elden Ring, Death Stranding: Director’s Cut gibi birçok oyunun fragmanı da yayınlandı.

Tribes of Midgard Hakkında Detaylar

Norsfell, Tribes of Midgard’ı, 27 Temmuz’da yayınlamak üzere ön siparişe açtı.

Oyunun hikayesi konusuna gelecek olursak, söyleyecek pek bir şey bulamıyoruz. Bu durum gayet doğal çünkü ekiple oynadığımız hayatta kalma oyunlarında hikaye ön planda yer almıyor. Buna karşılık, oyunda çeşitli görevlerle yüzeysel bir yer aldığını görüyoruz.

Tribes of Midgard evreni Tanrılar, devler ve ganimetlerle dolu zengin bir dünya. Oyunda, İskandinav mitolojisinden tanıdığımız Yggdrasil Ağacının tohumuyla birlikte yaşayan Midgard rolünde oynuyoruz.

Yaşadığımız köyde ağacı ve Tanrıları koruyor, vahşi doğayı keşfe çıkıyoruz. Dolayısıyla gün geçtikçe gelişip yeni silahlar ve zırhlar üretiyor ve karanlık ruhları avlıyoruz.

Oyunda gece gelen karanlık ruhların tehdidi gece-gündüz döngüsünü renklendiriyor. Ek olarak köye felaketin gelmesini önlemek için Yggdrasil Ağacının tohumunu savunacağımız oyun, aksiyon dolu bir oynanışa sahip.

Tribes of Midgard’ın hikayesiyle birlikte optimizasyonu da son derce başarılı gözüküyor. Bu sebeple oynanışı rahat bir oyun olacağı kanaatindeyiz.

Yaz aylarında arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz Tribes of Midgard, yeni tanıtım videosuyla hayal kırıklığına uğratmayacak bir oyun gibi gözüküyor.

32 TL’ye ön siparişe çıkan oyun için net bir şey söylemek için daha erken. Ayrıca, 17 Haziran’da bitecek E3 kapsamında gelen yeni haberler için bizi takip edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.