TikTok’un Yeni Rakibi “Zynn” App Store’da Zirveye Oturdu

zynn
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Türkiye’de ve dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan kısa video platformu TikTok’a yeni alternatifler ortaya çıkarılmaya başlandı. Bunlardan biri de ABD’de App Store listesinde zirveye tırmanan “Zynn” adlı bir uygulama. TikTok ile aralarında oldukça benzer yönler bulunan Çinli uygulama Zynn’in kullanıcıları gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

TikTok’un neredeyse bir klonu olarak görülen Zynn, Mayıs ayının başlarında piyasaya sürüldü. Çekirdek arayüzlerinin aynı olması dışında ikisi de kısa videolar izlemeyi amaçlayan uygulamalardır. Fakat, aralarında önemli bir fark bulunuyor. O da, Zynn uygulamasında video izleyerek ve arkadaşlarınızı uygulamaya davet ederek ödüller kazanabiliyor olmanız. Videoları izlerken zamanlayıcı çalışmaya başlıyor ve videoyu sonuna kadar izlediğiniz takdirde uygulama size ödüller veriyor. Bu ödüller içerisinde kazanılan puanlar, sonrasında size nakit veya hediye kartı olarak kullanmanızı sağlıyor. Kazanılan nakit para PayPal aracılığıyla aktarılabiliyorken, hediye kartları da App Store ve Amazon gibi uygulamalarda kullanılabiliyor.

zynn

App Store’da bulunan uygulamanın açıklamasına göre Zynn’in temel özellikleri şunlar:

  • Spontane ve heyecanlı kısa videoları keşfetmek
  • Büyük müzik kütüphanesi, havalı çıkartmalar ve komik efektlerle 15 saniye uzunluğunda videolar oluşturmak
  • Harika anlarınızı Instagram ve Snapchat gibi platformlarda paylaşmak
  • Toplulukta kendiniz gibi birçok insanla etkileşime geçmek

Şimdilik sadece Amerika’da kullanılan Zynn, özellikle koronavirüs nedeniyle işsiz kalmış insanlar için ilgi çekici olabilir. Kullanıcıların para kazanmak için yapabilecekleri iki farklı şey bulunuyor. Bunlardan biri, uygulamada bulunan videoları sonuna kadar izlemek ve video başına 0,10-0,15 $ kazanmak. İkinci seçenek ise insanları bu uygulamaya kayıt olmalarını ve uygulamayı kullanmalarını sağlamak. Uygulamanın yaygınlaşmasında büyük katkısı olan bu uygulama ile kullanıcıların beş kişinin kayıt olmasını sağladıklarında 110 $ kazanacakları vaat ediliyor. Tabii ki bu parayı kazanabilmeleri için davet ettikleri beş kişinin de uygulamayı düzenli olarak kullanması gerekiyor.

Zynn ve TikTok Rekabeti

Zynn uygulamasının, TikTok’u piyasaya süren Douyin ve ByteDance’in önemli bir rakibi olan Kuaishou tarafından finanse edildiği açıklandı. Bu gerçeğin, Zynn’in TikTok için çok daha büyük bir endişe yarattığını söyleyebiliriz. İki uygulama da Çin’de sıkı rekabet halindeler. Zynn ise Çin dışına daha yeni çıkarılmış durumda. Zynn, son zamanlarda küresel olarak 2 milyar indirilmeyi geçen TikTok karşısında uygulama içinde verdiği ödülleri ile rekabeti kızıştıracağa benziyor.

Zynn Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Uygulamanın ülkemize ne zaman geleceği konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor. Amerika’da oldukça popüler olmaya başlayan Zynn uygulaması geniş kitleye ulaştığı anda Avrupa’ya ve sonrasında da Türkiye’ye gelebileceği beklentiler arasında. Türkiye’ye geldiği takdirde çok büyük bir talep göreceğini düşündüğümüz uygulama hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

breadboard nedir

Breadboard (Devre Tahtası) Nedir? Nasıl Kullanılır?

Elektronik projelerde oldukça sık kullanılan breadboard, Türkçe’de devre tahtası anlamına gelir. Günümüzde başta Arduino projeleri olmak üzere birçok elektronik projelerinde kullanılır. Breadboard

Dünya'nın En Teknolojik Şehirleri

Dünya’nın En Teknolojik Şehirleri – 2020

Yeni sürdürülebilir teknolojilerin yükselişi, otonom araçların gelişimi, IoT kullanımının yaygınlaşması ve yapay zeka gibi birçok gelişme modern şehir kavramını yeniden yaratıyor. Hayatı

Bizi Takip Edin!

Yorum yapın