TikTok Yeni Alt Yazı ve Çeviri Araçları Geliştiriyor

Günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri olan TikTok, yeni güncellemeleriyle araçlar eklemeye devam ediyor. Bir video platformu olarak öne çıkan sosyal ağ, içerikleri için yeni özellikler ekledi. Bu bağlamda TikTok yeni alt yazı ve çeviri araçları güncellemesini duyurdu. Ancak şimdilik yeni güncelleme ve eklentilerin belirli videolarda kullanımı gerçekleşiyor.

TikTok tarafından geliştirilen yeni özellik daha fazla kullanıcının uygulamadaki en son trend klipler ile etkileşime girmesini amaçlıyor. Bu kapsamda güncellemenin bir parçası olarak herhangi bir video için açılabilen otomatik alt yazı seçenekleri ekliyor. Ayrıca platform alt yazılar ve metin etiketleri için de çeviri seçenekleri ekliyor.

TikTok’un yeni araçları ile erişim daha geniş alana yayılacak. Aynı zamanda küresel trendlere ivme yaratacak yeni bir dizi çeviri seçeneği yer alacak. TikTok yeni alt yazı ve çeviri araçları şimdilik bazı dilleri destekleyecek. Bunlar; İngilizce, Portekizce, Almanca, Endonezyaca, İtalyanca, Korece, Mandarin Çincesi, İspanyolca ve Türkçe olarak öne çıkıyor.

Yeni Özellik Ana Dili İngilizce Olmayanlara Avantaj Sağlayacak

Geçen yıl TikTok otomatik alt yazıların bir varyasyonunu eklemişti. Geçen günlerde ise yaş sınırlaması özelliğini duyurmuştu. Bu yeni güncelleme ise içerik oluşturucuların kliplerinin üzerine yerleştirilmiş alt yazılar sağlamasını kolay hale getirdi. TikTok yeni alt yazı ve çeviri araçları, sesin kapalı olduğu alanlarda görüntüleme deneyimi için avantaj sağlayacak.

tiktok çeviri alt yazı

Paylaşılan duyuru görsellerinde de görüldüğü gibi TikTok’un otomatik alt yazıları ekranın sol alt tarafında yer alıyor. Ayrıca TikTok yeni çeviri araçları özelliği ile klip içinde çevirisi gerçekleşen alt yazı metni görüntülenecek.

Aynı zamanda TikTok, ana dili İngilizce olmayanlar içinde yeni bir seçenek ekliyor. Metin tabanlı çıkartmalar için de çeviri araçları yer alacak. Dolayısıyla yeni pazarlar ile birlikte farklı kitlelerle bağlantı kurmak mümkün hale gelecek.

Öte yandan TikTok’un yeni araçları, platformun videoya verdiği öneme de dikkat çekiyor. Bu bağlamda görsel ya da işitsel sorunları olan kullanıcılar için sınırlayıcı seçenekleri ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Dolayısıyla içerik oluşturucular daha fazla insanın anlayabileceği ve ulaşabileceği klipler yaratıyor.

Dünya genelinde hedef kitlesini genişletmeye devam eden uygulama için önemli güncellemeler gerçekleşiyor. Bu yeni eklemeler ile TikTok içerik oluşturucuların performansları olumlu etkileniyor. Peki ya siz TikTok’un yeni alt yazı araçları güncellemesini nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://newsroom.tiktok.com/en-us/auto-translations-and-captions

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.