TikTok, Avatar Özelliğini Kullanıma Sundu!

Son zamanların hızlı bir şekilde yükselen sosyal medya platformlarından olan TikTok, yeni özellikler ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Platform geliştiricileri, kullanıcılarının ilgisini canlı tutabilmek için çeşitli özellikler geliştirmeye devam ediyorlar. TikTok, şimdi de bu yeniliklere avatar özelliğini ekledi. Platform geliştiricileri, bir süredir kullanıcıları üzerinden avatar özelliğini test ederek geliştiriyorlardı.

Nitekim yapılan yeni bir açıklamayla birlikte TikTok, avatar özelliğini tüm kullanıcılarına sunduğunu açıkladı. Bunun yanı sıra TikTok, yapılan açıklamada avatar özelliğinin daha da geliştirilmesi için önümüzdeki günlerde yapılan çalışmaların devam edeceğini belirtti.

TikTok, Avatar Özelliğini Global Olarak Kullanıma Sundu!

Sosyal medya platformlarının kullanıcı sayısı, her geçen gün artmaya devam etmektedir. Bundan dolayı platform geliştiricileri, kendi platformlarını aktif tutabilmek adına çeşitli özellikler geliştirmeye çalışıyorlar. Bu platformların başında da son zamanların en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan TikTok geliyor.

TikTok geliştiricileri, sürekli platformu daha kullanışlı bir hale getirmenin yollarını arıyorlar. Bu kapsamda geliştiriciler, bir süre önce avatar özelliği üzerinde çalışmaya başladılar. Çeşitli test aşamalarından geçen avatar özelliği, yapılan yeni bir açıklamayla birlikte artık global olarak tüm platform kullanıcılarıyla buluştu.

TikTok kullanıcıları, yeni geliştirilen avatar özelliğinden kolayca faydalanabilecekler. Kullanıcıların ilk olarak avatar profillerini oluşturmaları gerekiyor. Bu işlem, TikTok’ta yer alan “Efektler” sekmesi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Kullanıcılar, bu sekme üzerinden avatar profillerini diledikleri gibi özelleştirebilecekler. Daha sonrasında avatar profilini hazırlayan kişiler, bu profillerini çektikleri videolarda kolay bir şekilde kullanabilecekler.

TikTok, Avatar Özelliğini Global Olarak Kullanıma Sundu

Şirket, yaptığı açıklamada avatar özelliğinin global olarak tüm kullanıcıların kullanımına sunulduğunu duyurdu. Bunun için tüm TikTok kullanıcıları, avatar profillerine erişebiliyorlar. Platform geliştiricileri, avatar profillerine erişemeyen kullanıcıların kullandıkları işletim sisteminin uygulama marketinden platformun uygulamasını güncellemeleri gerektiğini belirtiyorlar.

Bunun yanı sıra TikTok, bu özelliğin önümüzdeki süreçte geliştirilmeye devam edeceğini söylüyor. Bunun için TikTok kullanıcılarının avatar özelliğine verecekleri tepkiler, özelliğin geliştirilme sürecinde büyük önem taşıyacak. Ayrıca yapılan açıklamada TikTok yetkilileri, platformu sürekli geliştirmek istediklerini söylüyorlar. Bu yüzden önümüzdeki günlerde TikTok kullanıcıları, yeni özelliklere erişebilme imkanı da elde edecekler diyebiliriz.

Sizler TikTok tarafından geliştirilen bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce avatar özelliği, platformda yer alan videolar için etkili olabilecek mi? Sizler de TikTok tarafından geliştirilen ve kullanıma sunulan avatar özelliği hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://newsroom.tiktok.com/en-us/express-yourself-through-tiktok-avatars

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.