The Simpsons: Hit & Run Remaster, Hayranlarını Üzdü!

2003 yılında piyasaya çıkan The Simpsons: Hit & Run bugünlerde remaster versiyonu ile oyuncuların hayallerini süslüyor. Piyasaya çıkışının üzerinden yaklaşık 20 yıl geçmesine rağmen etkisini hala devam ettiren bir oyun. Öyle ki “remaster” versiyonlar arasında en çok aranan oyunlar arasında. Hatta remaster aramalarında GTA San Andreas’ı bile geride bırakıyor.

Oyunun hayranları, The Simpsons: Hit & Run remaster versiyonunu görmek istiyor. Fakat The Simpsons’ın yapımcısı Matt Selman oyuncuları üzecek bir açıklama yaptı. Matt Selman, Hit & Run Remaster’ı görmeyi çok istediğini ama bunun yasal sorunlardan kaynaklı gerçekleşmeyeceğini savundu.

Gamespot’ta yer alan habere göre Matt Selman “Ben, The Simpsons: Hit & Run’ın remaster halini görmek isterdim, hatta isterim. Fakat bunun gerçekleşmesi çok zor. Adeta bir kurumsal ahtapot gibi.” Bu sözleri ile doğrudan Disney’e atıfta bulunmuyor.

İşler dediği gibi “kurumsal bir ahtapot” yapısında. Çünkü Disney’in 20th Century Fox’u satın alması bir yandan, oyunun kapanan geliştiricisi Radical Entertaiment bir yandan işleri baya karıştırıyor.

Hatta işin içine oyunun yayıncıları olan Vivaldi Games, Fox Interactive ve Sierra Entertaiment da girince tam bir arapsaçına dönüşüyor.

Yapımcı ve Geliştirici Arasında Savaş!

Selman’a göre Radical Entertaiment ve Vivaldi Games oyunun nasıl yapılacağına dair resmen bir savaşa girmiş. Yayıncı Vivaldi Games, GTA gibi olan bir sürüş oyunu istemiş. Ama Selman ve içinde bulunduğu ekip buna pek sıcak bakmamış. Çünkü yayıncı yeni bir sürüş oyunu istese de geliştirici GTA tarzında bir oyun yapmak istemiş.

2003 yılından sonra oyun konsolları için 2007 yılında The Simpsons Game adında bir oyun piyasaya çıktı. 2014 yılında da oyunun emektarlarından Al Jean, ekibin RPG tarzında bir The Simpsons oyunu yapmak istediğini fakat bundan bir şey çıkmadığını söyledi.

Yıllardır televizyonda devam eden The Simpsons dizisinin geleceği tabii ki oyunundan daha iyi durumda. Yaklaşık 20 yıl geçmesine rağmen oyun konusunda oyuncuları tatmin eden bir adım atılmadı. Fakat televizyon dizisi ise 33 yıldır ekranlarda. Uzun yıllar boyunca ekranlarda kalacak gibi de gözüküyor. 33. sezon bu sene Eylül ayında ilk kez tamamen müzikal bölüm ile hayranlarının karşısına çıkacak.

Oyuncular en kısa zamanda yasal süreçler atlatılmasını ve The Simpsons: Hit & Run Remaster için çalışmaların başlamasını umuyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!