The Last Of Us 2, PS3 Detayı ile Dikkat Çekiyor

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında piyasaya çıkan The Last of Us Part II yeni keşfedilen bir “easter egg” ile anılıyor. The Last of Us 2 PS3 detayı ile dikkatleri üzerine toplamış durumda.

The Last of Us Part II, Naughty Dog tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından PlayStation 4 için yayınlanan post apokaliptik aksiyon-macera türünde bir oyun.

Özellikle ikinci oyunun çıkması ile birlikte oyun dünyasını da ikiye böldü. Bir kesim oyuna hayran olurken diğer bir kesim kötü yorumlara boğdu. Hatta oyunun yapımcılarına ölüm tehditleri bile geldi. Fakat buna rağmen oyunun yapımcıları bir çok ödülü evlerine götürmeyi de başardı.

Tartışmalar devam ederken oyun içerisinde ilginç bir “easter egg” bulundu. Oyunun geliştiricisi Naughty Dog, The Last of Us Part II içerisinde bir yere dekorasyon amaçlı bir PlayStation 3 bıraktı. Eugene’s Hideout’ta bir masanın üzerinde duran bu cihaz gayet tozlanmış durumdaydı.

Cihaza bağlı iki tane DualShock ve hemen yanında da Uncharted 2: Among Thieves oyunu mevcut. Bu arada Uncharted 2: Among Thieves oyunu da 2009 yapımı, PS3 için çıkmış bir oyun. Bu da güzel bir detay olmuş.

Anılara Saygı Duyun!

Tabii ki oyundaki “easter egg” bu değil. Ama asıl olay burada başlıyor. Çünkü her oyuncu böyle bir cihaz gördüğünde hemen ateş eder. Ama Naughty Dog oyuna yerleştirdiği bu PlayStation 3 için bunu yapmanıza izin vermiyor.

Çünkü firmaya göre bu onların mirasına saygısızlık etmek olurdu. Bu yüzden oyun eskimiş, tozlu PlayStation 3’e ateş etmemize izin vermiyor.

Peki neden PS4 değil de PS3 kullanılmış? İşte burada da güzel bir detay söz konusu. Çünkü oyundaki enfeksiyon Eylül 2013’te başladı ve PS4′ de 2013’ün Kasım ayında piyasaya çıktı.

The Last of US 2 PS3 detayını bulan ve Reddit’te paylaşan Affe_Boy__ isimli bir kullanıcı. Kendisinin Reddit üzerinde yaptığı paylaşımda PS3’ün arkasındaki duvarı, üzerinde durduğu masayı ve DualShock’un hemen altını vurabildiğimizi görüyoruz. Fakat PS3’e ateş ettiği zaman fare sesini duymanıza rağmen ateş etmediğini göreceksiniz.

Aslında bir çok oyunda olduğu gibi The Last of Us oyunlarında da gizlenmiş olan “easter egg’ler” mevcut. Fakat son ortaya çıkan bu gibi gözüküyor. Bize göre oldukça güzel işlenmiş, ince detaylara sahip bir sürpriz. Peki sizin bu konudaki düşünceleriniz neler? Bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!