TennoCon 2021, Yeni Bir Warframe Hikayesi ile Geldi!

TennoCon 2021, Warframe geliştiricisi Digital Extremes’in yıllık düzenlediği bir kongre olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte geçtiğimiz 17 Temmuz’da gerçekleşen kongrede Warframe evreni hakkında oldukça çarpıcı gelişmeler tanıtıldı.

Twitch platformu üzerinden canlı yayın olarak gerçekleşen etkinlik, Warframe sevenlerini oldukça heyecanlandırdı.

Geliştiricinin açıklamasına göre Warframe evreni hikaye tabanlı olarak büyüyor. Aynı zamanda TennoCon’da The New War olarak karşımıza çıkan bu hikayeye ilişkin bir video yayınlanıyor. Video, yeni hikayenin kapsamlı bir oynanışını gözler önüne seriyor.

Warframe, ücretsiz bir üçüncü şahıs nişancı oyunu olmakla birlikte çok oyunculu takımları desteklemesiyle de meşhur. Çıktığı ilk andan itibaren hayranlara sahip olan Warframe, her geçen yıl daha da gelişerek oyuncu kitlesini büyütüyor.

Warframe’de hikaye, karakterimizin yüzyıllar süren uykudan uyanmasıyla başlıyor. Aynı zamanda oyunda farklı ırklar da mevcut: Tenno, Grineer, Corpus ve Infested olarak sıralayabileceğimiz bu ırklar farklı nitelikler ve senaryolara karşımıza çıkıyor.

Oyuncuların canlandırdığı eski bir ırk olan Tenno, aynı zamanda kongrenin ismine de ilham kaynağı olmuş gibi gözüküyor.

TennoCon 2021 Etkinliğinde Neler Tanıtıldı?

The New War, geliştirici Digital Extremes’in oyunun geleceğine ilişkin vizyonu hakkında bize bir ışık tutuyor. Aynı zamanda Warframe’i uzun bir süre boyunca renkli göreceğimizin bir kanıtı olan TennoCon’da, başka yenilikler de tanıtıyor.

Söz konusu yeniliklerden bir tanesi, ”cross play” olarak bilinen çapraz platform oyun desteğinin gelmesi hakkında. Oyunu daha büyük ve canlı hale getirmek isteyen geliştiriciler, Warframe’i bütün platformlarda aynı anda oynayabileceğimizin müjdesini veriyor.

Aynı zamanda ”cross save” adında başka bir yenilik daha mevcut. Çapraz kaydetme olarak bilinen bu özellik sayesinde, oyuncular bir cihazda kaydettiği noktayı kaybetmeden başka cihazda devam etme fırsatı bulabilecek.

Bu haberleri 2 sene öncesinden duymuştuk. Ancak gelen bilgilere göre bu sene içinde hepsi mümkün olacak. Bununla birlikte daha öncesinde duymadığımız başka bir yenilik daha mevcut: yeni bir Warframe savaşçısı! Sentient ve Warframe parçalarının birleşiminden oluşan bu savaşçı, Caliban olarak karşımıza çıkıyor.

Warframe Caliban görseli
Görsel: Warframe – Caliban

Çeşitli yeteneklere sahip olan Caliban’ın en çarpıcı yanı, pasif yeteneğinde bulunan darbelere karşı direnç geliştirmesi. Aynı zamanda Caliban bu özelliği takım arkadaşları için de kullanabiliyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Warframe’e gelen yenilikler için heyecanlı mısınız? Görüşlerinizi yorumlar aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca, Warframe gibi başarılı online oyunları incelemek isterseniz listemize göz atabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.