Teknoloji Harikası Oyuncaklar

Günümüzde teknolojik bir dünyanın içine doğan çocuklara normal bir araba veya lego ile oynamak kimi zaman yetmeyebiliyor. Oyuncak endüstrisi de bundan gayet memnun bir şekilde çağa ayak uydurmak için her geçen yıl büyük yeniliklere imza atıyor. Teknolojideki gelişmeler bütün sektörler gibi oyuncak sektörünü de etkiliyor, böylece sadece çocukların değil yetişkinlerin bile oynamak isteyeceği türden teknoloji harikası oyuncaklar piyasaya sürülüyor.

Son Yıllarda Çıkan Bazı Teknoloji Harikası Oyuncaklar

Artie 3000

Teknoloji Harikası Oyuncaklar
Artie 3000

Artie 3000, çocuklara basitçe kodlamayı öğretecek son derece şirin ve ödüllü bir çizim robotu. Wi-Fi destekli bu robotun kodlaması bilgisayar, tablet veya telefondan kolaylıkla yapılabiliyor. Böylece önceden planlanmış şekilleri çizen robot hem çizim hem de kodlama konusunda çocuklara bir şeyler öğretmeyi amaçlıyor. 

Birkaç yönergeyle birlikte gelen oyuncakta, çocuklar temel kodlama hakkında fikir edinmek için önceden programlanmış resim, oyun ve şekillerden birini kullanabilirler.

Artie’de başlangıç noktasını seçmek, bazı ölçümleri hesaplamak, açı ve derecelere karar vermek gibi küçük şeyleri de düşünmesi gereken çocuklar bu şekilde kodlamanın temellerini atarken aynı zamanda yaratıcılık ve hayal güçlerini de geliştirebiliyor. Ayrıca çocuklar Artie’nin arayüzüne hakim olduktan sonra, daha zorlayıcı bir kodlama diline geçip bu konudaki bilgilerini güçlendirebilirler.

Furreal

Furreal Oyuncakları

Furreal, Hasbro tarafından üretilen, oldukça gerçekçi, interaktif bir oyuncak serisi. Sarıldığınızda size geri sarılan, gıdıkladığınızda gülen bir oyuncak düşünün. Bu oyuncaklar o kadar gerçekçi ki 100’den fazla ses çıkarabilen, yürüyebilen, hareketlere karşılık verebilen oyuncaklar, gün içinde oynadıktan sonra geceleri uykuya dalıyor hatta uykudayken mırıltılar ve rahatlatıcı sesler çıkartıyor! 

Birçok aile artık çocuklarını uykuya yatırma konusunda Furreal’e güvendiklerini ve gün içinde çocuklarını ona emanet edebildiklerini söylüyor.

Cozmo

Cozmo

Cozmo, kamyon şeklinde bir yapay zeka oyuncağı. Cozmo’nun gelişmiş yüz tanıma yazılımı, yüzleri tanımasını ve insanların adlarını öğrenmesini sağlıyor. Cozmo inceleyenler tarafından, görebileceğiniz en şirin ve en zeki robot olarak adlandırılıyor. Cozmo’nun hareketlerini kablosuz bağlandığınız tablet veya telefondan kontrol edebilir ona hisler, hareketler, konuşmalar atayabilir hatta bir vampir gibi davranmasını bile sağlayabilirsiniz!  

Eğer çocuğunuz Cozmo’nun dünyayı nasıl gördüğünü merak ederse onu gezgin moduna alması yeterli. Gezgin modunda Cozmo’nun önüne çıkan canlıları tanıyarak selam verdiğine tanık olabilirsiniz. Aynı zamanda Cozmo’nun temel işlevlerine ve gerçek robot teknolojisine erişmeniz, bu şekilde kodlamanın temellerini öğrenmeniz de mümkün.

Aura Drone

Aura Drone

Bu Drone’u diğerlerinden ayıran şey bir uzaktan kumanda yerine eldivenle kontrol edilmesi. Bu küçük, hafif drone iç mekan kullanımı için tasarlanmış ve çocukların kullanımı için birçok güvenlik önlemine sahip. 

Eldivenle kontrol, bir uzaktan kumandanın eksikliklerini ortadan kaldırıyor. Çocuklar için Drone’u el hareketleriyle uçurmak bir uzaktan kumandaya göre çok daha kolay ve eğlenceli. Otomatik kalkış, gezinme ve iniş gibi otomatik özellikler de oyuncakta mükemmel uçuş için üstün bir kontrol sunuyor. 

Çocuklar için üretilmiş olsa da yetişkinlerin de denemek isteyeceği bir oyuncak olduğu kesin!

Intelino Smart Train

Intelino Smart Train

Intelino Smart Train şimdiye kadar üretilmiş en zeki oyuncak tren! Gelişmiş robot teknolojisiyle üretilen bu tren çocuklara interaktif bir oyun deneyimi sunuyor.

Oyuncak; ileri, geri gitmek, başka bir yola geçmek, hızlanmak veya yavaşlamak gibi birçok durumu programlayabileceğiniz 17 farklı kart sistemiyle birlikte geliyor. Farklı renklerdeki kartları bir araya getirerek trene çeşitli eylemleri yaptırabilen çocuklar programlamanın temel fikrini de öğrenmiş oluyorlar. Çocuklar, renkli kartları kullanmaya ek olarak yön değiştirmek, farklı sesler çalmak, hız kontrol etmek gibi şeylere olanak tanıyan bir iOS veya Android uygulaması kullanarak da treni kontrol edebiliyorlar.

Teknolojideki yenilikler sürdükçe, talepler artmaya devam edecek. Bu sayede de oyuncak sektörü büyüyüp gelişmeye ve teknoloji harikası oyuncaklar üretmeye devam edecek gibi görünüyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojik mitleri araştırmayı ve ürün incelemeleri yapmayı çok seven, sanatsever, meraklı bir endüstri ürünleri tasarımı öğrencisi.

“Teknoloji Harikası Oyuncaklar” üzerine 2 yorum

Yorumlar kapalı.