TalentGrid Ekibinden Türkiye’nin İlk ve Tek Teknoloji Dizini

teknoloji dizini
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Yayınladığı Teknoloji Dizini ile TalentGrid, Türkiye’de ürün geliştirmekte olan şirketlerin kullandığı birçok teknolojiyi yazılımcıların erişimine açıyor. TalentGrid; yazılımcıları, belirledikleri kriterler doğrultusunda şeffaf bir şekilde uygun teknoloji şirketleriyle eşleştiren bir platform. Yazılımcılar Teknoloji Dizini’nde yaptıkları filtreleme ile 100’den fazla programlama diline, bulut teknolojilerine ve veri tabanı sistemleri gibi teknolojilere ulaşabiliyorlar. 

TalentGrid tarafından geliştirilen Teknoloji Dizini’ne şu anda 177 şirket dahil olmuş durumda ve bu sayı artmaya devam ediyor. Dahil olan şirket sayısı 200’e ulaştıktan sonra TalentGrid ekibi, oluşan verileri analiz ederek bir rapor oluşturacak ve bunu kullanıcılara sunacak.

TalentGrid Nedir? Nasıl Çalışır?

TalentGrid’in ortaya çıkış noktalarından biri, birlikte çalışan bir ekibe doğru insanları seçmenin ne kadar önemli ve motive edici olduğu. TalentGrid’in amacı da doğru ekipleri oluşturabilmek için şirketler ve yazılımcılar arasında en doğru eşleşmeleri yapmak. 

Bu eşleşmede yazılımcılar hem yeteneklerine göre hem de nasıl bir ekipte çalışmak istediklerine göre gruplanıyorlar. Dikkate alınan unsurlar şu şekilde listelenebilir:

  • Şirketin ofisinin konumu
  • Hisse ve gelir beklentisi
  • Odaklanmak istenilen yazılım dili ve teknolojiler
  • Kurumsal mı çalışmak isteniyor yoksa bir Startup’ta mı?
  • Şirketin tech stack konusundaki kriterleri

Bunlar ve benzeri kriterler şirketler ile yazılımcıların en doğru şekilde eşleştirilmesini sağlıyor. TalentGrid, yazılımcılardan aldıkları bu filtreler sayesinde beklentilerini de baz alarak iki tarafın da vakit kaybetmeden birbirini bulmasına imkan tanıyor.talentgrid logo
TalentGrid Logo

TalentGrid’i Kullanmak İstiyorsanız

TalentGrid kullanıcılarına sadece belirledikleri filtreler çerçevesinde iş fırsatları sunuyor, onları spamlamıyor. Bunun dışında topluluğa yazılımcı önererek pasif gelir elde etmeniz de mümkün. Sahip olduğunuz ağı topluluk ile paylaşarak her bir kişi iş değiştirdiğinde para kazanabilirsiniz.

TalentGrid’e katılmak isteyen bir yazılımcıysanız; hangi programlama dillerini bildiğiniz, hangi kütüphaneler ve sistemlerle çalıştığınız, hangi teknolojileri deneyimlediğiniz önemli. Teknik deneyimlerinizi ve uzmanlaştığınız alanları daha iyi anlattığınız takdirde site en iyi profili inşa etmenizi sağlıyor.

Aynı süreçte ekibini büyütmek isteyen şirketler de TalentGrid’e başvuruyor. Site ekibi size uygun fırsatlar çıktıkça bunları size sunuyor. Eğer ilgilenir ve izin verirseniz sizi eşleştirip tanıştırıyor aksi takdirde bilgileriniz şirkete asla ulaşmıyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

Sentetik Biyoloji Nedir?

Sentetik Biyoloji Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Sentetik biyoloji nedir? Sentetik biyoloji, yararlı amaçlar için organizmaları yeni yeteneklere sahip olacak şekilde tasarlayan ve bunu yaparken mühendislik ilkelerini uygulayan bir

Şirketlerin Yapay-Zeka-Kullanması-İçin-Neden

Şirketlerin Yapay Zeka Kullanması İçin Gerekli 5 Neden

Bugünlerde birçok şirket, geniş kapsamlı ve beklenmedik bir krizle karşı karşıyadır. Girişimciler, start-up’larını rekabet içinde tutmak için planlarını ve önceliklerini değiştirmek zorunda

Bizi Takip Edin!

Yorum yapın