Summer Game Fest İle Gelecek Oyun Etkinlikleri

Summer Game Fest sahnesinde önümüzdeki aylarda düzenlenecek oyun etkinlikleri oyunseverleri heyecanlandırıyor. Gamescom, E3 gibi yaz oyun etkinlikleri salgın yüzünden ertelense veya çevrim içi olarak yapılsa da bu yaz bizleri bekleyen birçok oyun haberi var. Lansmanı ile nihayet Playstation 5’i ve Playstation 5‘e gelecek oyunların önizlemeleri sunuldu. Bu oyunlar arasında Star Wars: Squadrons, Cyberpunk 2077, Assassin’s Creed Valhalla, The Future Of Destiny 2 yer alıyor. Ancak önümüzdeki günlerde bizi daha fazla oyun etkinlikleri bekliyor.

Bu haftanın büyük etkinliği 23 Temmuz günü saat 19.00’da gerçekleşecek olan Xbox Digital Showcase’i olacak. Microsoft şirketinde Xbox oyunlarının pazarlanmasından sorumlu genel müdür Aaron Greenberg, etkinliğin bir saat süreceğini ve oyun dışında iş, cihaz ve buna benzer haberler konusuna değinmeyeceklerini belirtti.

Bu haftanın dikkate değer ikinci etkinliği ise bugün saat sabahın erken saatlerinde gerçekleşen ikinci Summer Game Fest Developer Showcase’di. Ustwo Games, iam8bit, Panic ve daha fazla üreticinin katıldığı ikinci Summer Game Fest Developer Showcase, oyunseverler açısından gerçekten heyecan vericiydi. Bu yazımızda diğer yaz oyun etkinliklerinin ne zaman gerçekleşeceklerini ve nasıl düzenleneceğini sizler için derledik.

Summer Game Fest Nedir?

Summer Game Fest, salgın nedeniyle iptal edilen tüm oyun etkinlikleri için kısa bir gösterimdir. The Game Awards’ın yaratıcısı olan Geoff Keighley, bu festivali yaz boyunca oyun içi etkinlikler, güncel haberler ve ücretsiz oynanabilir içerikler hakkında bilgi vermek için düzenledi. Blizzard Entertainment, CD Project Red, Electronic Arts, Microsoft, Riot, Bethesda ve Sony gibi birçok büyük yayıncı da katıldı. Mayıs ve Haziran aylarında birçok Summer Game Fest düzenlendi. Temmuz ve Ağustos aylarında ise daha fazlası planlanıyor. Aşağıda düzenlenecek etkinliklerin takvimini görebilirsiniz.

Temmuz Etkinlikleri

Microsoft’s Xbox Games Showcase

Microsoft’un Xbox Games Studios oyunlarını tanıtmak için gösterdiği bu etkinlikte Halo Infinite, Ninja Theory’s Hellblade II, Double Fine’s Psychonauts, Rare’s Everwild’a yakından bakabileceğimiz anlamına geliyor.

Zaman: 23 Temmuz Perşembe Saat 19:00                               

Nasıl İzleyebilirim:  xbox.com veya Xbox’ın Facebook, Twitter, Twitch ve Youtube sayfalarından.

Summer Game Fest etkinliği xbox

Ağustos Etkinlikleri

Gamescom’s Opening Night Live

Geoff Keighley, tamamen dijital bir etkinlik olan Gamescom ile beraber başka bir Opening Night Live’a ev sahipliği yapacak. Summer Game Fest’in takvimine göre muhteşem ve endüstriyel çapta bir etkinlik olacak.

Zaman: 27 Ağustos Perşembe, saati ilerleyen günlerde duyurulacak.

Nasıl İzleyebilirim: Youtube, Twitch ve Twitter platformları üzerinden.

Summer Game Fest etkinlikleri

Eylül Etkinlikleri

Pax Online

PAX Online, bu yıl PAX West ve PAX Australia’nın yerini alan dokuz günlük bir sanal etkinliktir. Konferansın her günü için tüm gün boyunca içerik yayınlayacak. Üç farklı kanal olacak ve oynamak için erişime açılacak indirilebilir demolar olacak.

Zaman: 12 Eylül-20 Eylül, saati ilerleyen günlerde duyurulacak.

Nasıl İzleyebilirim: Pax’ın Twitch kanalı

Summer Game Fest pax online

Tamamlanmış Etkinlikler

Destiny 2 Etkinliği

Video oyun geliştiricisi Bungie, Destiny 2’nin bir sonraki bölümünü açıklayacağını belirtmişti.

Zaman: 9 Haziran Salı, Saat 07:00

Nasıl İzleyebilirim: Youtube’daki sunumu izleyebilirsiniz

credit: microsoft.com

Sony’s The Future of Gaming Event For PS5

Sony’nin 11 Haziran’da Playstation 5’i piyasaya sürdükten sonra, tatilde oynayacağınız oyunlara ilk bakış sloganıyla düzenlediği etkinlik gerçekten büyük bir ilgi toplamıştı.

Zaman: 11 Haziran Perşembe, Saat 23:00

Nasıl İzleyebilirim: Youtube üzerinden tekrarını izleyebilirsiniz

The PC Gaming Show

PC Gaming Show’da yeni oyunlara, daha önce görülmemiş gameplay görüntülerine ve önde gelen bilgisayar oyunu üreticilerinden yapılan açıklamalara yer verilmişti. Etkinlik yaklaşık iki saat sürdü ve önceki senelerden farklı olarak canlı olarak değil de önceden kaydedilen kayıt yayınlandı. Etkinlik başlangıçta 6 Haziran’da planlanmıştı fakat siyahilerin yaşadığı sistematik baskı ve ırkçılık hakkında yapılacak konuşmalar için 13 Haziran’a ertelendi.

Zaman: 13 Haziran Cumartesi, Saat 21:00

Nasıl İzleyebilirim: Youtube üzerinden tekrarını izleyebilirsiniz.

credit: pcgamer.com/

The Future Games Show

Bir saat süren Future Games Show’da mevcut AAA ve indie oyunlarına özel fragmanlar, duyurular ve kapsamlı incelemeler yapıldı. Etkinliğe ev sahipliği yapan GamesRadar’a göre etkinlik içerik bakımından PC, konsol ve mobil cihaz platformlarında oynanabilen kırktan fazla içeriğe yer verildi. Katılan oyun yayıncıları arasında Square Enix, Devolver Digital ve daha fazlası vardı. Ayrıca etkinlikte Uncharted serisinden tanıdığımız Nolan North ve Emily Rose da yer aldı. Gösteri ilk olarak 6 Haziran için planlandı, ancak George Floyd’un ölümü üzerine adalet talep eden protestoları desteklemek için 13 Haziran’a ertelendi.

Zaman: 13 Haziran Cumartesi, Saat 00:00.

Nasıl izleyebilirim: Youtube üzerinden tüm etkinliğe erişebilirsiniz.

Guerilla Collective

Guerrilla Collective, 13-15 Haziran tarihleri arasında Media Indie Exchange ve Kinda Funny Games Showcase tarafından düzenlenen yeni bir dijital oyun festivalidir. Humble Publishing, Larian Studios, Paradox Interactive ve daha pekçok stüdyo etkinlikte yer aldı. Etkinlik, ”Black Lives Matter” hareketini desteklemek için resmi tarihi olan 6 Haziran’dan ertelendi.

Zaman: 13-14-15 Haziran, Saat 07:00

Nasıl İzlerim: Youtube üzerinden üç günün tekrarını izleyebilirsiniz (Gün 1,2 ve 3).

EA Play Live 2020

Electronic Arts, EA Play Live 2020’nin canlı bir dijital yayın olacağını söyledi. Ancak stüdyo henüz bunun ötesinde daha çok ayrıntı belirtmemişti. Electronic Arts 5 Haziran tarihinde düzenlenmesi planlanan etkinliği çeşitli sebeplerden dolayı 18 Haziran’a erteledi.

Zaman: 18 Haziran Perşembe, Saat 03:00

Nasıl İzleyebilirim: Youtube üzerinden tekrarını izleyebilirsiniz.

summer game fest etkinlikleri

Bu yazımızda sizleri oyunseverleri heyecanlandıran Summer Game Fest hakkında bilgilendirdik. Geçmişte düzenlenmiş ve önümüzde düzenlenecek etkinlikleri derledik. Geçmiş etkinliklere ayrıca göz atmak isterseniz, New Game Plus Expo, CyberPunk 2077’s Night City Wire, IGN’s Summer of Gaming, Ubisoft Forward ve Gamespots Play For All da yer almakta.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Okumayı ve eleştirmeyi sever. Motor sporlarının sıkı takipçisi. Petrolhead.