Spider-Man: Miles Morales Satışları Dikkat Çekiyor!

PlayStation bugün en büyük oyunlarının toplam satış miktarlarını açıkladı. Spider-Man: Miles Morales, rekor kıran satışları ile dikkat çekmeyi başardı.

Kanadalı ünlü oyun habercisi Geoff Keighley, bugün erken saatlerde kişisel Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı. Paylaşımda, PlayStation oyunlarının satış miktarları yer alıyordu. Listeye göre Spider-Man: Miles Morales PlayStation oyunları arasında rakiplerine göre açık ara farkla öndeydi.

Bilindiği üzere Spider-Man: Miles Morales geçtiğimiz yıl Kasım ayında piyasaya çıktı. O tarihten bu zamana dek toplamda 6,5 milyon kopya sattığı öğrenildi. Oyunun bu kadar çok satmasının sebebi olarak hem PlayStation 4 için hem de PlayStation 5 için kullanılabilir olması gösteriliyor.

Ayrıca listenin ikinci sırasında MBL: The Show 21 bulunuyor. Oyun 2 milyon kopya satmış. Onu sırası ile Ratchet & Clank: Rift Apart oyunu takip ediyor. 1,1 milyon satış miktarına ulaşan oyun sadece PlayStation 5 üzerinde kullanılabiliyor.

Listenin son sırasında ise 560 bin kopya ile Returnal oyunu yer alıyor. Returnal oyunu da sadece PlayStation 5 için çıkan oyunlar arasında.

PlayStation 5 Oyunları da Dikkat Çekiyor

PlayStation 5 için özel çıkan oyunlara bakacak olursak sonuçlar yine iyi gözüküyor. Ratchet, Clack: Rift Apart ve Returnal oyunları fiyat artışlarına rağmen oldukça iyi satmış gibi duruyor.

Rift Apart geçen ay piyasaya çıktı. Geçen aydan bu yana 1,1 milyon kopya ile satış rekoru kırdı. Returnal ise yukarıda da bahsettiğimiz gibi 560 bin kopya sattı.

Returnal oyunun satış miktarı sizi yanıltmasın. Niş türde bir oyun olması ve nispeten bilinmeyen bir geliştiriciye sahip olmasına rağmen 560 bin adet satması aslında şaşırtıcı derecede iyi.

Ayrıca PlayStation 5’in şimdiden 10 milyon adet sattığını da belirtmekte fayda var. Zaten bu haberi sizinle dün paylaşmıştık. Yani bu satış miktarına bakacak olursak Ratchet ve Clank: Rift Apart oyunları tüm PS5 kullanıcılarının %11’inde mevcut.

Oyunun yalnızca bir aydan biraz daha uzun bir süredir piyasada olduğu göz önüne alındığı zaman aslında ilerleyen zamanlarda nasıl sonuçlar çıkaracağının ipuçlarını veriyor.

Spider-Man: Miles Morales, Ratchet ve Clank: Rift Apart oyunlarının satışları oldukça dikkat çekici. Sony’nin bu durumdan dolayı da memnun olduğu apaçık ortada. Bakalım yılın üçüncü çeyreğinde durum ne olacak? Bu yükseliş devam edecek mi yoksa yine çıkacak oyunlar bu oyunların satışlarını olumsuz yönde etkileyecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!