Space Jam Filmi Temmuz’da Ücretsiz Bir Oyunla Geliyor!

Temmuz ayında vizyona girmesi beklenen Space Jam: A New Legacy filmi beraberinde ücretsiz bir oyunla geliyor!

14 Temmuz 2021 tarihinde vizyona girmesi beklenen filmin başrolünde NBA’den tanıdığımız, Los Angeles Lakers oyuncusu LeBron James var. Filmde James’e elbette Looney Tunes karakterleri eşlik ediyor. Space Jam: A New Legacy filmi aynı dönemde Xbox’a özel ücretsiz bir oyunla geliyor.

Xbox ve Warner Bros Pictures programının bir parçası olan oyun, 1 Temmuz’da Xbox Gamepass Ultimate ile piyasaya sürülecek. 15 Temmuz tarihin de ise Microsoft Store’dan indirmek ücretsiz olacak.

Basketbol Oyunu Değil!

Space Jam filmi bildiğiniz üzere basketbol teması üzerine kurulu bir film. Tabi hal böyle olunca herkes oyunu da basketbol oyunu olarak bekliyor. Ama değil! Oyun aslında bir dövüş oyunu. LeBron James, Bugs Bunny ve Lola Bunny oyunda Goon Squat üyeleri ile dövüşüyor. Oyunda Al G. Rhythm adlı sahte bir yapay zeka olan kötü adamın gizli yerini bulmanıza yardımcı olacak Legacy Code parçalarını arayacaksınız.

Aralık ayında James, Xbox ve Bugs Bunny, hayranlarından filme dayalı bir oyun için fikir göndermelerini istedi. Geliştirici Digital Eclipse‘deki retro oyun uzmanları, bir kişinin fikrini, başka birinin önerdiği mekaniklerle bir araya getirdi. 

space jam oyun görseli

Serinin İkinci Filmi

Space Jam: A New Legacy aslında serinin ikinci filmi. İlk film 1996’da NBA tarihinin en iyi oyuncularından birisi olan Michael Jordan ile çekilmişti. Filmde 1993’de basketboldan emekli olduğunu açıklayan Jordan beyzbol ile kariyerine devam etme kararı alıyordu. Paralel evrende ise; Nerdlucks adında bir çete, Looney Tunes karakterlerini tutsak ediyor. Serbest kalmalarının tek yolunun bir basketbol maçı yapmaktan ve onları yenmekten geçtiğini belirtiyordu. Nerdlucks çetesi NBA’den bazı oyuncuların yeteneklerini çaldıkları için yenilmeleri imkansızdı. Bu nedenle Looney Tunes karakterleri de Michael Jordan’dan yardım isteyerek; Basketbol temalı, çok keyifli bir filmi bizlere sunuyordu.

Space Jam: A New Legacy filmi ile miras bu sefer LeBron James’e geçiyor. Filmde LeBron James ve oğlu Dom, bir yapay zeka tarafından dijital bir alana hapsediliyor. Eve dönebilmelerinin tek şartı ise basketbol maçında onları yenebilmek. Aynı ilk filmde olduğu gibi becereksiz Looney Tunes karakterleri takım içerisindeki yerini alıyor. Film 14 Temmuz 2021 günü vizyona girecek.

Filmle beraber ücretsiz oyunu da kaçırmak istemiyorsanız bizleri takip edin!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!