Snapdragon 8 Gen 2 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Qualcomm Snapdragon Summit 2022 etkinliğinin kasım ayında gerçekleşeceği resmiyete kavuştu! Bu yıl gerçekleşecek etkinlikte yeni Snapdragon 8 Gen 2 çipinin tanıtımı da söz konusu.

Her yıl düzenli olarak gerçekleşen “Snapdragon Summit”, Qualcomm’un en son ve en büyük yeniliklerin sergilendiği etkinlik olarak öne çıkıyor. Açıklanan resmi bilgilere göre Quacomm Snapdragon Summit 2022 etkinliği 15 Kasım – 17 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.

Qualcomm’un en son yeniliklerini sergilediği Snapdragon Summit bu yıl daha erken bir tarihte düzenlenecek. Geçen yıl gerçekleşen zirve aralık ayının başlarında bir tarihte konumlanmıştı. Ayrıca geçen yıl gerçekleşen zirvede Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1’i ortaya çıkarmıştı. Bu yıl ise şirketin yeni Snapdragon 8 Gen 2 çip setini tanıtacağı tahmin ediliyor.

Dünya genelinde yaşanan pandemi sebebi ile Qualcomm yüz yüze etkinliklere kısa bir ara vermişti. Ancak zirvenin son yıllarda olduğu gibi Hawaii’de gerçekleşeceği diğer bilgiler arasında yer alıyor.

snapdragon 8 gen 2

Snapdragon Summit 15 Kasım – 17 Kasım Tarihlerinde Gerçekleşecek

Qualcomm’un en son yeniliklerini sergilediği Snapdragon Summit, bir sonraki yılın akıllı telefonları için yer alacak işlemcilere sahne oluyor. Geçen yıla kıyasla daha erken gerçekleşecek zirve için bazı söylentiler de söz konusu.

Şirketin etkinlikte yeni bir çip tanıtacağı tahmin ediliyor. Bu yıl tanıtılacak olan çip, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 olarak adlandırılacak. Söylentiler göre Snapdragon 8 Gen 2’nin üretim süreci Snapdragon 8+ Gen 1’e benzer şekillerde olacak.

Bilindiği üzere Snapdragon 8+ Gen 1, 4nm teknolojisine sahip bir çipti. Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdragon 8 Gen 2’de de 4nm işlemi kullanması iddialar arasında. Ancak iddialara göre Snapdragon 8 Gen 2’nin bazı özellikleri farklı olacak.

1+2+2+3 CPU kümesine sahip olması farklılıklardan biri olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda tek bir Cortex A73, iki Cortex A720, iki Cortex A710 ve üç Cortex A510 çekirdeğine sahip olacağı tahmin ediliyor. Böylece yeni nesil Qualcomm Snapdragon işlemcisinin alışılmışın dışında bir örnek olacağı konuşuluyor.

Yeni nesil Android telefonlar için hazırlıklar devam ediyor. Bu bağlamda öne çıkan Qualcomm Snapdragon Summit 2022’ye ait detaylar ve söylentiler ise bu şekilde gerçekleşiyor. Resmi olarak onaylanan 15 Kasım – 17 Kasım tarihlerinde tüm iddiaların gerçekliği belli olacak.

Qualcomm’un son günlerde gündeme geldiği bir başka konu da akıllı saat işlemcileri oldu. Şirket yeni Snapdragon W5 serisini de kullanıcılarına tanıttı.

Sizler Qualcomm’un bu yıl gerçekleşecek olan Snapdragon Summit 2022 hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Snapdragon 8 Gen 2 tanıtımı bu etkinlikte gerçekleşecek mi?

Kaynak: https://9to5google.com/2022/07/19/snapdragon-summit-2022/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.