Samsung’un 2021 Monitör Serisi Tanıtıldı

Teknoloji her alanda gelişmeye ve hayatlarımıza yenilik getirmeye devam ediyor. Teknoloji devi Samsung da yeniliklere ayak uydurmaya çalışan şirketlerin başında geliyor. Hatta bazen ayak uydurmanın yanı sıra teknolojiye yön de veriyorlar. 22 Mart tarihinde yapılan açıklamayla birlikte Samsung’un 2021 yılı için geliştirdiği yeni monitör serisi tanıtıldı. S6, S7 ve S8 isimlerini verdikleri monitörler oldukça şık tasarımlarıyla ve özellikleriyle dikkat çekiyorlar.

Samsung, monitörleri tasarlarken hem ergonomik hem de şık bir tasarım oluşturmaya özen göstermiş. Monitörler tasarımları sayesinde her türlü çalışma ve ev ortamında rahat kullanım imkanı sunuyor. Ayrıca, kurulum açısından da kullanıcıyı hiç yormuyor.

Samsung Electronics yöneticilerinden Hyesung Ha, monitörleri tasarlarken hem göz alıcı bir resim kalitesine ulaşmaya hem de çevreye duyarlı bir tasarım oluşturmaya çalıştıklarını belirtiyor. Ayrıca monitörlerin “Eye Care” sertifikasına sahip olduklarını da söylüyor. Bu da göz rahatsızlıklarının bir nebze de olsa önüne geçmeye yardımcı oluyor.

S6, S7 ve S8 Çok Yakında Satışta

Samsung Monitör Serisi

Monitörler uyarlanabilir görüntü özelliği sayesinde oda koşullarına göre parlaklığı ve renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlıyor. Bu sayede her türlü ortam için görüntü kalitesini optimize edebiliyor. Ayrıca cihazlar, göz yorgunluğuna neden olabilecek mavi ışık emisyonunu azaltmak için özel bir göz koruma moduna da sahip.

Serinin en çok dikkat çeken özelliklerinden birisi de “Eco Saving Plus” özelliği oluyor. Monitörler bu özellik sayesinde güç tüketimini %10’a kadar azaltabiliyor.

Monitörlerin donanımlarına bakacak olursak S6 serisinin 34, 32, 27 ve 24 inç boyutlarında modellerle kullanıcılarla buluşacağını görüyoruz. 24, 27 ve 32 inç modelleri 2560×1440 çözünürlüğünün yanı sıra PBP ve PIP özelliklerini de destekliyor. 34 inç modelinde de PBP ve PIP özelliği yer alıyor. Fakat, diğer modellerden farklı olarak 34 inç modelde 3440×1440 çözünürlük imkanı da mevcut.

S7 serisine bakacak olursak 27 ve 32 inç olmak üzere iki modeli bulunduğunu görüyoruz. Bu model, 178 derece geniş görüş açılı panel ve canlı renk gamı gibi özellikleri dışında UHD (3840×2160) çözünürlük de sunuyor.

Serinin amiral gemisi modelleri olan S8’ler ise oldukça iddialı. S8 modelleri de S7 modelleri gibi UHD çözünürlük sunmaktadır. Bunun dışında S8 serisinde de 27 ve 32 inç olmak üzere iki model bulunmaktadır.

S8 serisi %99 oranında sRGB renk gamı özelliğine sahip. Kenarsız bir tasarımı bulunduğu için konforu en üst seviyeye çıkarırken çift monitör kurulumlarında dikkat dağınıklığını en aza indiriyor.


Samsung’un 2021 yılı için geliştirdiği yeni monitör serisinin çok yakında kullanıcıyla buluşacağı tahminler arasında. Ülkemizde ise ne zaman satışa çıkacağı ve satış fiyatlarının ne olacağı henüz belli değil. Sizler de Samsung’un yeni 2021 monitör serisi hakkındaki görüşlerinizi aşağıdan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.