Samsung, Yeni Galaxy A Modellerini Tanıttı!

Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden Samsung, en popüler telefon serilerinden birisi olan Galaxy A serisinin yeni modellerini tanıttı! Şirket, serinin önceki modellerinde olduğu gibi yeni modellerde de fiyat/performans olarak kullanıcılarını etkilemeye çalışacak. Samsung, bu kapsamda yeni Galaxy A33, A53 ve A73 modellerini kullanıcılarıyla buluşturacak.

Şirket, yeni tanıttığı modeller için farklı satış politikaları uygulayacak. Yani Samsung, yeni Galaxy A modellerini hizmet verdiği tüm pazarlarda satışa sunmayı planlamıyor. Bunun yerine şirket, neredeyse her yeni Galaxy A modeli için farklı bir satış politikası izleyecek diyebiliriz.

Yeni Modeller Performanslarıyla Etkileyecekler!

Samsung, Türkiye’de başta olmak üzere birçok pazarda Galaxy A modelleriyle kullanıcılarıyla buluşuyor. Şirket Galaxy S serisinden farklı olarak bu serinin modellerinde kullanıcılarına uygun fiyatlara yüksek performans vermeyi hedefliyor. Bundan dolayı Galaxy A modelleri dünya genelinde en çok tercih edilen telefon serilerinden birisi olarak ön plana çıkıyor.

Şirket şimdi de yaptığı yeni etkinlikle birlikte Galaxy A serisinin yeni modelleri olan Galaxy A33, A53 ve A73’ü kullanıcılarına tanıttı. Samsung, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yeni tanıttığı modellerde de yüksek kalitede donanımlar kullanmayı tercih etti.

Samsung Galaxy A33

Bu doğrultuda Galaxy A33 modelinde 90 Hz yenileme hızında çalışan 6.4 inç bir ekran kullanmayı tercih etti. Ekran teknolojisi olarak ise Süper AMOLED görüyoruz. Bunun yanı sıra bu modelde işlemci kısmında Exynos 1280 kullanıcılar ile buluşuyor. RAM kapasitesi ise 6 GB ve 8 GB olmak üzere iki alternatif ile sunuluyor. Depolama alanı konusunda ise 128 GB ve 256 GB seçeneklerini görmek mümkün. Ayrıca 1 TB’a kadar microSD desteği bulunduğunu da belirtelim.

Galaxy A33 modelinde pil kapasitesi bir hayli dikkat çekiyor. 5.000 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olan bu telefon aynı zamanda 25W hızlı şarj desteği de bulunduruyor. Cihazın kameralarına baktığımızda ise 48 MP ana kameraya ek olarak; 8 MP ultra geniş açılı kamera, 2 MP derinlik sensörü ve 5 MP makro kamera telefonda yer alıyor. Ön tarafta ise 13 MP çözünürlüğe sahip bir kamera üründe bulunuyor.

Cihazın önemli bir başka detayı ise işletim sistemi oluyor. Android 12 temelli One UI 4.1 işletim sistemine sahip olan A33, kullanıcılarına en güncel deneyimi yaşatıyor. Aynı zamanda 5G desteği ve IP67 sertifikası ile de gayet başarılı bir cihaz olduğunu belirtmek gerek. Ürünün küresel fiyatı ise 369 euro olarak ifade ediliyor. Türkiye fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok.

samsung-galaxy-a-serisi

Samsung Galaxy A53

Serinin biraz daha gelişmiş üyesi A53 ise 6.5 inç boyutunda FHD+ çözünürlüğe sahip bir ekran ile kullanıcılara sunuluyor. Süper AMOLED ekran teknolojisine sahip olan bu cihaz aynı zamanda 120Hz ekran yenileme hızıyla da akıcı bir deneyim sağlayacak gibi gözüküyor.

Samsung bu cihazda da işlemci olarak Exynos 1280 kullanmayı tercih ediyor. Aynı zamanda depolama ve RAM seçeneklerinin de A33 ile aynı olduğunu belirtmek gerek. Bir başka deyişle 6 GB ve 8 GB RAM seçenekleri; 128 GB ve 256 GB depolama alternatifleri üründe mevcut. Aynı zamanda 1 TB microSD desteği de telefonda yer alıyor.

Samsung Galaxy A53 arka tarafta dört kameralı bir sistem barındırıyor. 64 MP çözünürlüğe sahip ana kameraya ek olarak; 12 MP ultra geniş açılı kamera, 5 MP makro kamera ve 5 MP derinlik sensörü cihazda mevcut. Ayrıca 5.000 mAh kapasiteli batarya ve 25W hızlı şarj desteği de üründe yer alıyor. Android 12 işletim sistemine sahip cihazda 5G desteği de mevcut. Ürünün küresel fiyatı ise 449 euro olarak ifade ediliyor. Türkiye fiyatının ise önümüzdeki günlerde açığa çıkacağı tahmin ediliyor.

galaxy-a53-a33

Samsung Galaxy A73

Serinin en güçlü üyesi Galaxy A73’te 6.7 inç boyutunda Süper AMOLED FHD+ ekran tercih ediliyor. Bu ekranın yenileme hızı ise A53’te olduğu gibi 120Hz olarak belirtiliyor. Serinin üç üyesinde de benzer ekranların yer aldığını söylemek pek de yanlış olmayacaktır.

Samsung bu cihazda diğerlerinden farklı bir işlemci tercih etmiş gibi gözüküyor. Açıklanan bilgilere göre Samsung A73 modelinde Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 778G işlemciyi kullanacak. Bunun haricinde depolama ve RAM seçenekleri serinin geri kalanıyla aynı gözüküyor.

Galaxy A73 kamera anlamında da diğer cihazlardan daha farklı parçalara sahip. 108 MP çözünürlüğe sahip ana kameraya ek olarak; 12 MP ultra geniş açılı kamera, 5 MP derinlik sensörü ve 5 MP makro kamera cihazda yer alıyor. Telefonun ön tarafında ise 32 MP çözünürlüğe sahip bir ön kamera mevcut.

Samsung bu cihazda da; Android 12 desteği, 5.000 mAh batarya, 25W hızlı şarj ve 5G gibi unsurları kullanıcılarına sunuyor. Ayrıca bu üründe Wi-Fi 6 desteği bulunduğunu da belirtmek gerek. Ürünün Türkiye fiyatı hakkında ise henüz resmi bir bilgi mevcut değil.

Kaynak: https://news.samsung.com/global/galaxy-a53-5g-and-galaxy-a33-5g-awesome-mobile-experiences-open-to-everyone

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.