Samsung ve LG, Batarya Konusunda Anlaşma Yaptılar!

Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden Samsung, yeni cihazlar üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şirket, bir süredir ürettiği cihazların donanımlarını kendi tesislerinde üretmeye dikkat ediyor. Ancak bazı durumlarda Samsung, donanım üretimi konusunda yetersiz kalabiliyor. Bunun için şirket, başka üreticilerden destek alabiliyor. Bu doğrultuda Samsung ve LG, ulaşılan bilgilere göre batarya konusunda anlaşma yaptılar!

Araştırmacılar tarafından ulaşılan bilgilere göre LG, Samsung’un bazı akıllı telefon modelleri için batarya üretimi yapacak. Söylentilere göre LG, önümüzdeki süreçte yapılan anlaşmanın kapsamını genişletmek istiyor. Bu doğrultuda şirket, daha çok Samsung akıllı telefon modeli için batarya üretmeyi hedefliyor.

Samsung, Galaxy A ve M Serilerinde LG Bataryaları Kullanacak!

Bir zamanların en popüler akıllı telefon üreticilerinden olan LG, yakın zamanda akıllı telefon pazarından çıktığını duyurmuştu. Ancak LG, akıllı telefonlar konusunda yaptığı çalışmaları tamamen sonlandırmadı. Şirket, birçok büyük akıllı telefon üreticisinde donanım satışı yapıyor. Ulaşılan yeni bilgilere göre LG, şimdi de Samsung’a batarya desteği sağlayacak.

Birçok akıllı telefon serisi geliştiren Samsung, bu modellerin donanımlarını üretme konusunda sorun yaşayabiliyor. Bu kapsamda şirket, bazı şirketlerle donanım üretimi konusunda anlaşmalar yapıyor. Bu şirketlerden birisi de LG oldu.

Samsung, giriş ve orta segment kullanıcıları için Galaxy A ve M serilerini üretiyor. Bu serilere gösterilen ilgi, üretim konusunda şirketi sıkıntıya sokabiliyor. Bundan dolayı şirket, üretim sürecini hızlandırabilmek için Galaxy A ve M serilerinde LG tarafından üretilen batarya modellerini kullanma kararı aldı.

Samsung, Galaxy A ve M Serilerinde LG Bataryaları Kullanacak

Bilindiği üzere Samsung, geçmiş senelerde bir dönemde batarya konusunda LG ile ortak çalışmıştı. Bundan dolayı Samsung, LG tarafından üretilen bataryaların kalitesine güvenerek böyle bir anlaşma yaptı diyebiliriz. Ulaşılan bilgilere göre bataryalar, LG Energy Solution’ın Çin’de bulunan üretim tesislerinde üretilecekler.

LG, ürettiği bataryaları teslimata uygun hale getirebilmek için ITM Semiconductor’ın hizmetlerinden yararlanacak. Bunun için şirket, Çin’de üreteceği bataryaları ITM Semiconductor’ın Vietnam’da yer alan fabrikasından teslim etmeyi planlıyor.

İki teknoloji devi de konu hakkında detaylı açıklamalar yapmadılar. Bunun yanı sıra araştırmacılar tarafından ulaşılan bilgilere göre LG, önümüzdeki süreçte batarya satışının kapsamını genişletmek istiyor. Şirket yetkilileri, Samsung ile anlaşmak istiyorlar. Bu anlaşma kapsamında LG’nin planları arasında gelecekte piyasaya sürülecek olan giriş seviyesi Samsung akıllı telefon modelleri için de batarya üretmek yer alıyor.

Sizler Samsung ve LG tarafından gerçekleşecek olan batarya alışverişi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizler de iki teknoloji devi arasında yapılan anlaşma hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.gizmochina.com/2022/06/07/samsung-galaxy-a-and-m-series-house-lg-batteries/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.