Samsung The Wall 2021 Devasa Boyutuyla Karşımızda!

Devasa boyutlara, teknolojilere ve her geçen gün gelişmelere sahne olan ekranlara bir yenisi daha eklendi. Samsung The Wall 2021, şirketler ve bu devasa büyüklüğe ihtiyaç duyan herkes için etkili bir çözüm.

Samsung, 19 Temmuz tarihinde devasa ekranı The Wall’un 2021 modelini global olarak kullanıma sundu. Bu devasa ekran, yapay zeka desteği ve 120 Hz ekran yenileme oranı ile oldukça gelişmiş. Aynı zamanda çoklu kullanım özellikleri ile işletmeler için oldukça farklı konfigürasyon seçenekleri sunmakta.

Samsung Electronics Ekran İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Hyesung Ha açıklamasında “Samsung’un bu alana yönelik en yenilikçi ekranları tasarlamayı hedeflediğini” belirtti. Aynı zamanda Hyesung Ha The Wall’un “işletmelere hayallerindeki ortamı yaratmak için tam kontrol sağladığını ve eşsiz bir deneyim sunacağını” söyledi.

The Wall’un yeni mikro yapay zeka işlemcisi ile birlikte yapay zeka bambaşka bir boyutta. Bu mikro yapay zeka işlemci aynı zamanda görüntü kalitesini her kareyi analiz ederek bambaşka bir seviyeye taşımakta.

Mikro yapay zeka işlemci, derin öğrenme teknolojisini 16 adede kadar farklı sinir ağı modeli ile gerçekleştiriyor. 8K gibi oldukça iyi bir çözünürlüğe sahip olan The Wall aynı zamanda görüntüyü optimize etme, kontrast ayarlama ve gürültüyü kaldırabilme özelliklerine sahip. Ayrıca The Wall, 1600 nit gibi oldukça yüksek bir parlaklık değeri ile karşımıza çıkıyor. Bu ekran, %40’a kadar daha küçük LED’ler ile oldukça yüksek görüntü kalitesi ve parlaklık sunmakta.

Ayrıca yeni The Wall kurulum konusunda da oldukça kolaylık sağlamakta. Yeni tasarım ile birçok duvar tipine kolaylıkla montaj yapılabilir.

Bu devasa ekranın bir diğer önemli noktası da göz sağlığı. Ekran mavi ışık filtresi konusunda TÜV Eye Comfort sertifikası almaya hak kazanıyor.

Samsung-The-Wall-Global-Satista

Dev Ekranlar!

Birçok yerde karşımıza çıkan devasa ekranlar oldukça farklı amaçlarla kullanılmakta. Kimi zamanda en ünlü meydanları süslerken kimi zaman ise bu teknoloji evimize bile giriyor.

Bu ekranlarda gelişen teknolojiler hem verimlilik hem sağlık açısından oldukça önemli. Samsung’un özel olarak sunduğu bu çözüm ise kullanılabilirlik açısından oldukça avantajlı.

Ayrıca Samsung bu ekranı global olarak satışa da sundu. Önümüzdeki dönemde farklı çözümlerde bu devasa boyut ve özelliklere sahip ekranı görmemiz mümkün.

The Wall ekranlar yalnızca ticari ve toplumsal kullanım için değil ev kullanımı içinde uygun sürümlere sahip. Aynı zamanda The Wall sunduğu özellikler ile; şirketler, meydanlar, stüdyolar, sahneler gibi oldukça farklı kullanım alanlarına sahip.

Sizler Samsung The Wall 2021 hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.