Samsung Smart Monitor Serisinin Yeni Üyelerini Duyurdu

Samsung, geçtiğimiz sene tanıttığı Smart Monitor serisine iki yeni ürün ekledi. Oldukça büyük ilgi gören ürünler artık daha küçük ve daha büyük ekran boyutlu seçeneklere de sahip.

Daha önce tanıtılan monitörler M5 ve M7, son derece işlevsel özelliklere sahip olmasıyla kullanıcılardan büyük bir ilgi topladı. Oyuncuların, çalışanların ve gündelik kullanıcıların hoşuna gidecek özelliklere sahip ekranlar için artık daha çok seçenek mevcut.

Yeni tanıtılan boyutlardan ilki M7 modeli için geçerli oluyor. Samsung, M5 modeline göre daha yüksek çözünürlük sunan bu model için 43 inçlik bir monitör üretecek. Böylece M7 modelinde 32 inç ve 43 inç olmak üzere iki farklı cihaz olacak.

Yeni 43 inçlik model de diğer 32 inçlik model gibi 4K UHD çözünürlük sunacak. Devasa bir ekranda 4K çözünürlük sunan bu model, işlevleriyle de ön plana çıkıyor.

Samsung’un geçtiğimiz sene monitörleri için tanıttığı en önemli özelliklerden birisi akıllı TV uygulamalarıydı. YouTube, Netflix gibi çeşitli uygulamalar bu monitör modellerinde de yer alıyor.

Böylece herhangi bir bilgisayar olmadan, doğrudan monitörü bir televizyon gibi kullanmak mümkün. Bu özellik tabii ki 43 inçlik modelde de karşımıza çıkıyor.

Bunun haricinde sesli asistan, otomatik kaynak bulma, bilgisayarsız Office 365 desteği gibi özelliklerin tümü bu üründe de yer alıyor. Üstelik Samsung, ürünle birlikte gelen kumandanın güneş enerjisi ile şarj olabildiğini de belirtiyor.

Samsung-Smart-Monitor-Yeni

Samsung Smart Monitor Ailesinin Yeni M5 Modeli

Samsung’un tanıttığı diğer ürün ise 24 inçlik yeni M5. Bu monitör modelleri M7’den farklı olarak 1920×1080 FHD çözünürlük sunuyorlar.

Ekran boyutu ve panel tipi haricinde işlevsellik olarak M7 serisine benzeyen modeller, daha uygun fiyatla kullanıcılara sunuluyor.

M5 serisinde de akıllı TV uygulamaları, otomatik kaynak bulma, Office 365 ve AirPlay 2 desteği gibi özellikler mevcut. Ayrıca, her iki seride de birden fazla yolla bilgisayar ve telefon görüntüsünü monitörlere aktarmak mümkün.

Her ne kadar gecikme süreleriyle rekabetçi oyunculara pek uygun olmasa da; bu monitörlerin sağladığı 21:9 geniş ekran, oyun oynarken daha fazla alan görmenizi sağlıyor.

Yeni 24 inç monitörlerin yanı sıra Samsung, M5 modelleri için beyaz renkli ürünlerini de duyuruyor. Böylece, seriye yeni bir renk daha ekleniyor.

Yeni cihazların fiyatı hakkında henüz bir açıklama yok. Ancak, Samsung geçen sene tanıttığı ürünleri 230 dolar ve 400 dolar aralığında fiyatlandırmıştı. Bu nedenle yeni monitörlerin bu fiyat aralığını biraz daha genişletmesi muhtemel.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.