Samsung Premiere 4K Lazer Projeksiyon Cihazı Tanıtıldı

Ev sinema sistemi teknolojileri gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde, karantinada en büyük kurtarıcımız filmler ve diziler oluyor. Samsung, Premiere 4K lazer projeksiyon aleti ile bu gelişmeyi başka bir boyuta taşımaya karar vermiş gibi gözüküyor. Eylül ayının başında duyurulan cihaz satışa sunuluyor.Samsung, bu cihazla ekransız görüntüleme teknolojisinin yeni bir hal alacağını açıklıyor. 120 ve 130 inçlik iki farklı model piyasaya süren Samsung, bu cihazın üçlü lazer teknolojisine sahip ve HDR10+ sertifikası bulunan ilk projeksiyon aleti olduğunu belirtiyor. Başarılı bir kontrast dengesine sahip olan Premiere’ın 2.800 ANSI lümene kadar yüksek parlaklık değerine sahip olduğu da ekleniyor.

Lümen, fizikte birim zamanda bir kaynaktan çıkan ışık miktarı olan ışık akısının birimidir. Kısaca lm sembolüyle gösterilir.

Cihaz hakkında bahsedilen bir diğer özellik ise Film Yapımcısı Modu oluyor. Samsung, bu mod sayesinde filmlerin, yönetmenin anlatmak istediği gibi izlendiğini belirtiyor. Game Enchancer modu sayesinde, oyun konsolundan gelen gecikmenin de azaltıldığı belirtiliyor. Telefondan açılan bir videonun da Premiere ile izlenebildiği de ekleniyor. Aynı zamanda Premiere’in, Samsung Smart TV özelliklerine de sahip olduğu duyuruluyor.

samsung-premiere-4k-lazer-projeksiyon
Resim: Samsung

Cihazın tasarımı gereği çok küçük bir yer kapladığı ve tasarımının her ortama uyum sağladığı belirtiliyor. Üstelik kurulumunun da oldukça kolay olduğu vurgulanıyor. Ayrıca ses açısından da çok kuvvetli olduğu ve ek bir ses ekipmanına ihtiyaç olmadan kullanılabileceği ekleniyor. Premiere, Samsung’un Acoustic Beam olarak isimlendirdiği 22 delikli hoparlörler ve wooferlar sayesinde odanın tamamını kapsayan ve yüksek kalitede bir ses üretiyor.

Üründe ayrıca Bixby ve Alexa’da bulunuyor. Bu sesli asistanlar sayesinde, cihaza çeşitli komutlar da verebiliyorsunuz. Cihazın ömrünün ise 10.000 film izletebilecek seviyede olacağı söyleniyor.

Samsung Premiere 4K Kısa Mesafeli Lazer Projeksiyon Ücreti

Samsung’un “Lifestyle” serisi dediği ürünlerin arasına katılmış son cihaz olan Premiere, şu anda satışta. 120 inçlik versiyonu 3.499 dolar, 130 inçlik versiyonu ise 6.499 dolardan alıcı buluyor. Henüz ülkemizde satışa sunulmayan cihazın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği belli değil. Çok yüksek fiyatlı olacağı için Samsung bu cihazı Türkiye pazarına sunmayabilir.

Samsung Premiere 4K, TV piyasasını tamamen değiştirebilecek nitelikte bir ürün. Ancak günlük kullanım için pek uygun olmayabilir. Film akşamlarının zevkini oldukça katlayabilecek ürünün uzun vadeli ömrü maalesef şimdilik sadece 20.000 saat. Ancak gelişen teknoloji ile tamamen televizyonlardan vazgeçilebilir ve projeksiyon makineleri evimizin bir vazgeçilmezi olabilir.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.