Samsung Güvenlik Güncellemesi Desteğinin Süresi Artıyor!

Yeni bir telefon alırken kullanıcıların en çok dikkat ettiği noktalardan birisi şüphesiz yazılım. Kullanıcılar, aldığı cihazlara verilecek yazılım ve güvenlik güncellemesi sürelerine dikkat ediyor. Samsung, bu kapsamda uzun yıllar güvenlik güncellemesi vereceği yeni cihazları açıkladı.

Son zamanların gözde isimlerinden teknoloji devi Samsung, yazılım konusunda da büyük geliştirmeler getiriyor. Şirket 28 Haziran tarihinde yeni akıllı saat platformu One UI Watch’u resmi olarak tanıttı.

Google ile birlikte geliştirdikleri bu yeni işletim sistemi, Samsung akıllı saatlere birçok yenilik getirecek. Bunların arasında; daha iyi performans ve pil ömrü, uygulama çeşitliliği ve gelişmiş güvenlik gibi unsurlar yer alıyor.

Samsung, güvenlik konusunda akıllı saatlerini yalnız bırakmıyor. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre birçok Samsung amiral gemisi cihaz da uzun yıllar süren güvenlik güncellemesi alacak.

Samsung, Galaxy S20, Galaxy S21 ve Galaxy Note20 ürünleri için 5 yıl güvenlik güncellemesi desteği vereceğini açıkladı. Üstelik bu cihazlara ek olarak Galaxy XCover 5 ve Galaxy Tab Active 3 de bu güvenlik güncellemesi süresinden yararlanacak.

Bu cihazlar haricindeki diğer modeller yalnızca dört yıl boyunca güvenlik güncellemesi alabilecek. Ayrıca, 2019 yılından sonra çıkan tüm modellerde bu dört yıllık güvenlik desteği yer alacak.

5 Yıl Güvenlik Desteği Sadece Kurumsal Modeller İçin

Samsung, tarafından açıklanan bu güvenlik desteği konusunda ufak bir not daha yer alıyor. Şirket, bu yeni güncelleme desteğinin yalnızca kurumsal modeller için sunulduğunu ifade ediyor.

Şirket tarafından işletmeler için sunulan bu modeller çoğunlukla iş için kullanılıyor. Bu nedenle, yoğun bir güvenlik desteğine ihtiyaç duyduklarına şüphe yok.

Ancak, gelecek dönemde Samsung tarafından kurumsal olmayan modellere de 5 yıl güncelleme desteği sunulması muhtemel. Kullanıcılar, özellikle güçlü ve yüksek fiyatlı bir telefon aldıklarında yazılım desteğinin de aynı düzeyde olmasını istiyorlar.

Apple, bu konuda şirketlerin örnek alabileceği bir isim. Neredeyse tüm cihazlarına uzun yıllar boyunca iOS desteği veren şirketin en güçlü yanlarından birisi bu. Samsung’dan da böyle bir hamle görmemiz olası.

Bu sebeple, kurumsal modellere gelen yeni yazılım güncellemesi desteği bir pilot deneme gibi düşünülebilir. İlerleyen günlerde bu konu hakkında Samsung’dan bir açıklama gelmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Samsung, kurumsal olmayan modelleri için de 5 yıl güvenlik güncellemesi desteği sunar mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.