Samsung Galaxy Z Roll Hakkında Önemli Gelişme

Samsung’un SID 2021 etkinliğinde tanıtacağı yeni paneller geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti. Şirketin ürettiği yenilikçi ekranlar oldukça büyük ilgi görmüştü. Devam etmekte olan etkinliğin Samsung sunumu sırasında, Galaxy Z Roll hakkında önemli bir gelişme ortaya çıktı.

Samsung’un beklenen yeni ürünü Galaxy Z Roll hakkında gelişme, telefonun sandığımız kadar uzakta olmayabileceğini vurguluyor. Çünkü şirket, “Z Roll” ismi hakkında bir başvuruda bulunmuş. Bu da tahminlerin doğru olduğunu gösterir nitelikte.

Yeni tanıtılan panellerden birisi yana doğru kaydırılabilir bir ekrana sahipti. İleride Samsung Galaxy Z Roll’un ekranı olarak kullanılması beklenen bu panelin de ortaya çıkışı, iddiaları oldukça güçlendiriyor.

Lets Go Digital’ın haberine göre, Samsung 18 Mayıs tarihinde Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne başvuruda bulunmuş. Başvuru içerisinde “Z Roll” ismini ve akıllı telefon hizmetini birlikte görmek mümkün.

Ayrıca Samsung, “akıllı telefonlar için elektronik kalem” konusunda da bir isim hakkı almak için uğraş gösteriyor. Bu da yeni Samsung Galaxy Z Roll modelinin bir S-Pen ile gelebileceğini gösteriyor olabilir.

Yeni tanıtılan kaydırılabilir (İng. rollable) OLED panel Samsung Galaxy Z Roll tahminleri için oldukça önemli. Yeni patent başvurusu da iddiaları neredeyse doğrulamış oluyor.

Samsung Galaxy Z Roll Hakkında Önemli Gelişme

Samsung Yeni Ürünüyle Çok Konuşulacak

Kaydırılabilir ekranlar konusunda önemli çalışmalar gerçekleştiren firmalardan birisi de LG’ydi. Ancak, LG’nin akıllı telefon üretimine son vermesi Samsung’un daha da sağlam adımlar atmasını sağlayabilir. Üstelik, bu yeni başvuru da söylediklerimizi destekler nitelikte.

Konuyla ilgili yapılan yorumlara göre Galaxy Z Roll’un çıkış tarihi çok yakında olabilir. Hatta, gelecek sene kadar erken bir dönemde karşımıza çıkabilir. Aslında, bu iddialar çok da gerçek dışı değil.

Samsung, telefonun ekranı konusundaki çalışmalarını büyük ölçüde tamamlamış gibi görünüyor. İsim patenti için başvuru ve telefonun en önemli özelliği olan kaydırılabilir ekranın tamamlanması ürünün çok uzak bir gelecekte olmayacağının en büyük kanıtları.

Galaxy Z Roll isminin serinin diğer üyelerine benzer olduğu için tercih edildiği düşünülüyor. Galaxy Z Flip ve Galaxy Z Fold ürünleri gibi; yeni Galaxy Z Roll da alışılagelmişin dışında ekranlarla kullanıcılarını karşılıyor.

Teknik detayları henüz belli olmayan ürünün kendisine benzer cihazlardan daha düşük bir performans göstermeyeceği de tahminler arasında. Ancak şimdilik bunlardan söz etmek için çok erken.

Başvuru iddiası doğruysa Samsung ilerleyen dönemde daha da çok konuşulacak diyebiliriz. Şimdilik yapabileceğimiz tek şey ise beklemek.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.