Samsung Galaxy Z Fold 3 için Çarklar Dönmeye Başladı!

Samsung, son senelerde ilginç ekran panellerine sahip telefonlarıyla dikkat çekiyor. Şirketin katlanabilir ekranlara sahip modelleri kullanıcılar tarafından büyük ilgi topluyor. Samsung Galaxy Z Flip 3 ve Z Fold 3 için de ilginç iddialar gündeme geliyor.

Front Page Tech tarafından paylaşılan bilgilere göre Samsung, yeni Galaxy Z Flip 3 ve Z Fold 3 modelleri için seri üretime başladı. Şirket, 3 Ağustos tarihinde gerçekleşecek bir etkinlik ile tanıtılacağı tahmin edilen modeller için düğmeye bastı!

Samsung’un ürünlerini tanıttığı Galaxy Unpacked etkinliklerinin yenisinin de tarihi hakkında bir iddia böylece ortaya çıktı. Daha önceki iddialarda da yeni modellerin satışa çıkacağı tarih gündeme gelmişti. Yeni Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 modellerinin 27 Ağustos tarihinde satışa çıkacağı tahminler arasında.

Satışa çıkacağı tarih ile tanıtım tarihi için ortaya atılan iddialar son derece uyumlu. Bu nedenle iddiaların gerçeği yansıtıyor olması da muhtemel. Ancak, henüz kesin bir yorum yapmak mümkün değil.

Samsung’un Yeni Ürünlerine Güveni Tam

Front Page Tech, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 modellerinin seri üretimi hakkında da bilgi veriyor. 3 Ağustos’taki tanıtım tarihine ve 27 Ağustos’taki satış tarihine yetiştirmek adına Samsung oldukça sıkı çalışıyor gibi gözüküyor.

Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 modellerinin her biri için günde 50.000 ile 70.000 birim telefon üretildiği ifade ediliyor. Bu oldukça etkileyici miktarın önceki modellerden çok daha yüksek bir miktar olduğu da belirtiliyor.

Yeni modeller için toplamda 7 milyon birim telefon üretimi beklentiler arasında. Bu nedenle seri üretim tarihinin biraz daha önceden başladığı ifade ediliyor. Önceki modellerde yalnızda 1-2 milyon olan üretim miktarı yeni cihazlarla oldukça yüksek bir artış gösteriyor.

Bunu, Samsung’un ürününe son derece güvendiğinin bir kanıtı olarak da yorumlamak mümkün. Ayrıca, kullanıcıların katlanabilir telefonlar için duyduğu ilgi de Samsung’u tetikleyen etken olabilir.

Üstelik, yeni Galaxy Z Fold 3 için birkaç iddia daha gündeme geldi. Ürünün fiyatının bir önceki nesilden çok daha düşük olacağı ifade ediliyor. Galaxy Z Fold 3’ün beklenen fiyatı 1.499 dolar.

Depolama alanı için de bir takım iddialar mevcut. Her iki cihazın da 256 GB depolama sunacağı tahmin ediliyor; ancak Galaxy Z Flip 3 modeli için 512 GB depolama alanı ihtimali de gündemde.

Geçtiğimiz sene tanıtılan Galaxy Z Fold 2 beklenen çok daha iyi satış miktarlarına ulaşmıştı. Samsung, 2.000 dolara satılan bu telefonun ardından daha ucuz bir model ile kullanıcıların karşısına çıkacak gibi gözüküyor. Ancak, yeni ürünlerin satış miktarlarını çıkış tarihinden sonra göreceğiz.

samsung-galaxy-z-fold-2-fiyati
Görsel: Galaxy Z Fold 2

Ayrıca, iddiaların gerçeği yansıtıp yansıtmadığı hakkında Samsung cephesinden bir açıklama da henüz mevcut değil. Bu nedenle 3 Ağustos tarihinde bir Galaxy Unpacked etkinliği göreceğimiz resmileşmedi.

Siz yeni Samsung ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Samsung, yeni katlanabilir modelleriyle beklediği satış miktarlarına ulaşabilecek mi? Konuyla ilgili görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.