Samsung Galaxy Z Fold 2 Özellikleri Sızdırıldı

Dünyaca ünlü teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz günlerde Galaxy Unpacked Etkinliği’nin ikinci kısmını yapacağını duyurmuştu. Bu etkinlikte, şirketin katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 2’nin detaylı bir duyurusu olacağı açıklandı. Ürünün takipçileri 1 Eylül için gün sayarken, cihazın özellikleri bugünden öğrenildi. Bir başka deyişle Samsung Galaxy Z Fold 2 özellikleri sızdırıldı.

Samsung ürünlerine üzerine yoğunlaşmış, Jimmy is Promo adlı bir YouTube kullancısı tarafından paylaşılan videoda ürünün yaklaşık 10 dakikalık bir kullanımı ve farklı özellikleri görünüyor.

Bu özelliklerden birisi fotoğraf ve video çekimi ile ilgili. Kamera ile bir kayıt alınırken ya da fotoğraf çekilirken ekran kapatılınca, ekranın arka yüzeyine kameranın çektiği görüntü yansıyor. Bu sayede fotoğraf veya video çeken kişinin ne çektiğini ekranın ön yüzüne bakmadan da görülebiliyor.

Videoda telefonun bir başka başarılı özellik olarak ise çoklu ekran kullanımında verdiği histen bahsediliyor. Aynı anda iki uygulamayı açılabiliyor, yerleri ve dikeylik/yataylık durumları tek bir tuşla değiştirilebiliyor. Bunun haricinde sürekli kullanılan kombinasyonlar, kolay erişim için kaydedilebiliyor. Böylece örneğin, aynı anda Twitter ve WhatsApp uygulamalarını sürekli kullanıyorsanız, sürekli teker teker açmanıza gerek kalmıyor.

Üstelik, aynı anda üç uygulama da kullanılabiliyor. Böyle bir durumda sağ taraftaki ekran, bir ana ekran görevi görüyor. Sol taraftaki ekranın ister üstüne, ister altına üçüncü uygulama eklenebiliyor. Uygulama sol ekranın ortasına bırakıldığında ise eski uygulama kapanıp yeni uygulama açılıyor. Bunun dışında bir seçenek ise, uygulamayı telefonun ortasına bırakıp açılır pencere olarak kullanmak oluyor. Uygulamalar, ekranın ortasındaki nokta işaretlerinden yapılan bir kaydırma ile kapanabiliyor. Aynı ikili kombinasyonlar gibi üçlü kombinasyonların da yerleri değiştirilebiliyor ve kaydedilebiliyor.

Aynı kanal daha önce de cihazla ilgili kısa bir video paylaşmıştı.

Samsung Galaxy Z Fold 2 Özellikleri ve Fiyatı

Cihazın resmi tanıtımına daha iki gün bulunuyor ancak Samsung Galaxy Z Fold 2 özellikleri ve fiyatı da açıklandı. Daha önceden bildiğimiz üzere cihazda Snapdragon 865+, 12 GB RAM, 256 GB hafıza, 6,2 inç ve 7,6 inç olarak iki ekran bulunuyor. Galaxy Z Fold 2’nin 4.500 mAh’lik batarya kapasitesi, hızlı ve kablosuz şarjı destekliyor. Ürün 8K video kaydı yapmaya da izin veriyor.

samsung-galaxy-z-fold-2-fiyati
Resim: Samsung

Ürünün fiyatı ise, 1.999€ olarak açıklanıyor. Güncel döviz kuru ile vergiler hariç, 17.000 liralık bir fiyat karşımıza çıkıyor. Ürünün 1 Eylül günü yapılacak olan tanıtımdan sonra, ülkemizdeki fiyatının da netliğe kavuşması bekleniyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.