Samsung Galaxy Tab S7 FE Özellikleri Sızdırıldı!

Samsung, Fan Edition modellerine bir yenisini ekliyor. Ancak, bu sefer ortaya çıkacak Fan Edition ürün bir akıllı telefon değil. Samsung, yeni bir Fan Edition tablet ile kullanıcılarını karşılayacak. Üstelik, yeni Samsung Galaxy Tab S7 FE özellikleri de sızdırıldı!

Samsung Galaxy Tab serisi ile farklı modeller sunuyor. Uzaktan eğitim ve çalışma yapılan bu dönemde kullanıcıların ihtiyaçlarına göre çeşitli cihazları kullanıcılarla buluşturuyor.

Ancak Samsung, herkesin ulaşabileceği fiyatta bir tablet ortaya çıkarmak istiyor gibi gözüküyor. Ücret olarak daha uygun etiketlere sahip Fan Edition serisinin yeni üyesi ise Galaxy Tab S7 FE olarak isimlendiriliyor.

Cihazın geçmiş sızıntılarına dayanarak bazı farklı isimler gündeme gelmişti. Başta Galaxy Tab S7+ Lite olarak belirleneceği düşünülmüştü. Sonra ise Galaxy Tab S7 XL Lite olarak Bluetooth sertifikalarında görülmüştü.

Ancak son olarak gelen bilgiler cihazın isminin Galaxy Tab S7 FE 5G olarak isimlendirileceği olacağı yönünde.

Galaxy Tab S7 FE Özellikleri

Sızdırılan özelliklere göre cihaz 1600 x 2560 piksel çözünürlüğüne sahip olacak. İşletim sistemi tarafında ise Android 11 sürümü yer alacak.

Üstelik cihazın Geekbench raporu, Snapdragon 750G ve 4GB’lık bir RAM kapasitesine sahip olacağını ortaya koyuyor. Aynı zamanda bir parmak izi okuyucusu da mevcut.

Galaxy Tab S7 FE Özellikleri
Yeni Samsung Galaxy Tab S7 FE Özellikleri

Cihazın içereceği pilin kapasitesi hakkında bir bilgi yok. Öte yandan cihazın hızlı şarj özelliği ile gelmesi muhtemel. Adaptör tarafında ise hızlı şarja uygun bir adaptör kutuda yer almama ihtimali mevcut.

Samsung Galaxy Tab S7 FE isimli tablette 12.4 inç IPS bir ekran ile yer alacak gibi gözüküyor. Aynı zamanda Samsung tabletlerin oldukça sevilen özelliklerinden olan S-Pen ile birlikte gelme ihtimali var. Bunun yanında ön ve arka kameranın başarılı çözünürlüklere sahip olması da muhtemel.

Tabletin 5G, 4G, Wi-Fi modellerinin piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. Bu 3 modelden 5G sürümünün ülkemizde satışa sunulmayacağı ve tabletin 2 model ile karşımıza çıkacağı tahminler arasında. Renk olarak ise siyah, gümüş, pembe ve yeşil renkleri görebiliriz.

Samsung ağustos ayında yapacağı etkinlik ile birçok dikkat çekici cihazı tanıtacak gibi duruyor. Bunların arasında Galaxy S21 FE, Galaxy Z Fold 3 gibi cihazlar yer alıyor. Ancak şirketin tableti bu tarihten önce, haziran ayında tanıtacağı tahmin ediliyor.

Siz yeni Galaxy Tab S7 FE hakkında neler düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.