Samsung Galaxy Tab Active 3 Duyuruldu

Samsung, geçtiğimiz sene çıkardığı Galaxy Tab Active2 modelinin devamı niteliğinde piyasaya sunacağı yeni tableti, Galaxy Tab Active 3 cihazını duyurdu. Zor koşullarda çalışan kullanıcılar düşünülerek yapılmış olan tasarımıyla yeni Tab Active 3 saha çalışanları için kullanım kolaylığı sağlamayı hedefliyor.

Şirket Galaxy Tab Active3’ü yaparken, kullanıcılardan gelen geri bildirimleri dinlediğini belirtiyor. Daha dayanıklı bir tablet olmasının yanı sıra maksimum performans ve maksimum üretkenlik sağlamak için dizayn edildiği de ekleniyor.

Zorlu koşullarda çalışabilmesinin kanıtı olan MIL-STD-810H sertifikasını barındırıyor. ABD Askeri Standartlarına uygunluk sertifikası olan bu belge haricinde, 1.5 metreye kadar olan yükseklikten düşüşleri şok emilimi sayesinde yumuşatıyor ve IP68 belgesi sayesinde toz ve suya karşı dayanıklılık gösteriyor

Galaxy Tab Active 3 Özellikleri

Cihazda 1920×1200 8 inçlik bir ekran bulunuyor. Cihazın içinde bulunan donanım ise oldukça güçlü görünüyor. Samsung‘un kendi ürettiği işlemci Exynos 9810’un yanı sıra 4 GB RAM ve 128 GB’a kadar yükseltilebilen bir dahili depolama bulunduruyor. Bağlantı olarak ise Wi-Fi 6 kullanan cihaz hız konusunda kendisine güvendiriyor. Ayrıca cihazda LTE desteği de bulunuyor.

Galaxy Tab Active 3, 13 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera bulunduruyor. Bu sayede arka kamera belge taramak ya da fotoğraf çekmek gibi işlemler için kolaylık sağlarken, ön kamera görüntülü görüşmeler için oldukça yeterli bir hal alıyor.

Cihazın en önemli özelliklerinden birisi ise 5050 mAh batarya olarak karşımıza çıkıyor. Hızlı şarj desteği de Galaxy Tab Active 3 ile sunuluyor. Ayrıca sabit kullanılmak istenen tabletler için, bir güç kaynağına bağlı olarak bataryasız çalışma seçeneği de bulunuyor. Ancak bu seçenek işlemci kullanımını, ekran parlaklığını ve ses seviyesini kısıtlayabiliyor.

samsung-galaxy-tab-active-3
Resim: Samsung

Cihazın önemli bazı özellikleri daha bulunuyor. Google ARCore desteği sayesinde Galaxy Tab Active 3 artırılmış gerçeklik konusunda da iddialı oluyor. Cihazın yanındaki hızlı erişim için kullanılan Aktif Anahtar (İng. Active Key) sık kullanılan uygulamara hızlı erişim sağlıyor.

Galaxy Tab Active 3 perakendecilerin kullanması için hazır bir donanım barındırıyor. Envanter yönetimi, barkod tarıma ve NFC ile ödeme gibi özellikleri satıcıların işini oldukça kolaylaştırıyor.

Bir diğer özellik ise dokunma hassasiyeti olarak sunuluyor. Bu özellik sayesinde Galaxy Tab Active 3 eldiven kullanarak çalışan kullanıcıların, eldiveni çıkarmadan ekrana dokunabilmesi mümkünleşiyor. Ayrıca cihaz gibi S-Pen de toz ve suya dayanıklı olduğu için IP68 sertifikasını barındırıyor.

Üstelik Galaxy Tab Active 3 Samsung DeX desteği de barındırıyor. Bu sayede cihazı büyük bir ekrana bağlayabiliyor, bu sırada tablet üzerinden farklı bir işlem de yapabiliyorsunuz. Ayrıca tableti bilgisayara bağlayıp klavye ve fare kullanımı da mümkün hale geliyor.

Samsung Galaxy Tab Active 3 Çıkış Tarihi

Belirli pazarlarda bugün satışa sunulan Samsung Galaxy Tab Active 3’ün ülkemizdeki çıkış tarihi ve fiyatı ile ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor. Cihazın ülkemize gelip gelmeyeceği ise kesinlik göstermiyor. Ancak Samsung tarafından yapılan açıklama önümüzdeki günlerde diğer ülkelerde de cihaza ulaşılabileceğini belirtiyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.