Samsung Galaxy S22 Serisi Kamera Özellikleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy S22 serisi yeni kamera değişiklikleriyle birlikte geliyor. Söylenenlere göre, 12MP kamera ayarını yükseltmeyi hedefleyen Samsung, bu yolda çalışmalar sürdürüyor.

Samsung, cep telefon endüstrisinde oldukça başarılı dev bir şirket olarak tanınıyor. Bunun yanı sıra, güncel çıkardığı yazılım ve cep telefonlarıyla adından sıkça söz ettiren Samsung, bu sefer kamera kalitesi yolunda değişikliklere imza atacak gibi gözüküyor.

Haberin kaynağında bir Twitter kullanıcısının sızdırmış olduğu bilgi var. Bu bilgi eğer doğruysa, yeni çıkan Samsung telefonlar 50MP ana kameraya sahip olacak. Ayrıca 12MP ultra geniş açı ve 12MP telefoto gibi özelliklerin gelmesi de söylentiler arasında.

https://twitter.com/FrontTron/status/1407562839502442498?s=20

FrontTron adlı kullanıcı, daha önce Samsung S22 Rainbow serisinin renklerini de sızdırmıştı. Bu bilginin hala kesinleşmemiş olmasını belirtmekte fayda var. Ancak, çeşitli bloglar da bunu destekleyince iddiaların doğruluk ihtimali biraz daha arttı.

FrontTron adlı kullanıcının bir diğer iddiası da Samsung S22 ailesinin renkleriyle ilgiliydi. Buna göre S22 Rainbow telefonlar kırmızı, yeşil ve mavi renkleriyle karşımıza çıkacak. Öyle gözüküyor ki, S22 ailesi sadece kamerasıyla değil tasarım konusunda da ilgiyi üzerine toplayacak.

Samsung Galaxy S21 telefonlarında 12MP geniş açı, 64MP telefoto ve 12MP ultra geniş açı kamera özellikleri mevcuttu. Bunlar göz önüne alındığında, 50MP’ye geçiş gerçekten büyük bir sıçrama gibi gözüküyor.

Samsung Galaxy s22
Samsung Galaxy S22

Öte yandan, kamera sistemleri ve sensörlerde hangi sistemin kullanılacağı henüz belli değil. Kamera sensörlerinde Sony’nin imzası olacağı iddiası var. Ancak büyük ihtimalle Samsung kendi sensörü olan ISOCELL’i kullanacak.

Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra şeklinde sıralanacak olan telefonların boyut bilgisi de geldi. Sırasıyla 6,1 inç, 6,5 inç / 6,6 inç ve 6,8 inç ekran boyutlarıyla karşımıza gelecek olan S22 serisi için heyecanlı bekleyiş sürüyor.

Samsung Galaxy S22 Serisi Ne Zaman Çıkacak?

İddialar doğruysa, Samsung’un çıkaracağı yeni S22 ailesi büyük değişikliklere konu olacak. Üstelik, S22 ailesinin yeni kameralarına diğer hangi değişikliklerin geleceği de henüz belli değil.

Eğer Samsung bu telefon kameralarının yanında ışık ayarı ve 4K-8K video kaliteleri konusunda bir yenilik getirirse, kamera anlamında Galaxy S22 serisinin önüne geçen bir telefon bulmak neredeyse imkansız hale gelecektir.

Samsung Galaxy S22 serisinin 2022 yılının Ocak ayında tanıtılacağı tahmin ediliyor. Buna ek olarak çıktığı andan itibaren en iyi akıllı telefonlar listesine üst sıralardan giriş yapacağını tahmin ettiğimiz S22 serisi için güncel haberleri sizinle paylaşıyor olacağız.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.