Samsung Galaxy Quantum 2 Tanıtıldı

Samsung ve Güney Koreli telekomünikasyon şirketi SK Telecom ortaklığıyla üretilen yeni Samsung Galaxy Quantum 2 tanıtıldı. Geçen sene tanıtılan Galaxy A Quantum ürününün devamı niteliğindeki cihaz yüksek seviyede güvenlik sunuyor. Dahili kuantum kriptografi teknolojisi kullanan Samsung Galaxy Quantum 2, daha da artırılmış güvenliği ile kullanıcılara sunuluyor.

SK Telecom, telefonu tanıtmak amaçlı paylaştığı yazıda, ürünün içinde oldukça küçük bir yonga seti olacağını açıklıyor. Bu çip seti, dünyanın en küçük kuantum rastgele sayı üretecini (İng. QRNG ya da Quantum Random Number Generator) barındırıyor. Bu ürün, kuantum kriptografi teknolojisi için ID Quantige isimli bir şirket tarafından üretiliyor. Kuantum rastgele sayı üreteci sayesinde, öngörülemeyen ve bir örüntüsü bulunmayan gerçek ve rastgele sayılar üretiliyor. Bu da kullanıcıların güvenlik gerektiren hizmetlerdeki korunma seviyesini artırıyor.

Şirket, yaptığı açıklamada kuantum kriptografi ile daha güvenli hale gelecek uygulamaların sayısının da artacağını belirtiyor. Ayrıca çipin, Android Keystore API’si kullanan uygulamalar ile otomatik olarak çalışacağı ifade ediliyor. Açıklamada yer alana örneğe göre, SK Telecom’un sahip olduğu bazı mobil bankacılık işlemleri QRNG sayesinde daha güvenli hale gelecek. Üstelik, gelecek dönemde bu sistemin Samsung’un kredi kartıyla da çalışacağı açıklamalar arasında.

Samsung Galaxy Quantum 2 Özellikleri ile de Göz Dolduruyor

Cihazın güvenlik özelliklerine ek olarak donanım açısından amiral gemilerine yakın bir performans sergileyeceği belirtiliyor. 6.7 inç 120 Hz OLED ekrana sahip telefonda işlemci olarak Snapdragon 855 tercih ediliyor. Ayrıca, 64 MP bir arka kameraya sahip olacağı da sahip olduğumuz bilgiler arasında.

Güvenlik konusunda telefon teknolojisini bir üst seviyeye yükseltme potansiyeline sahip ürün oldukça heyecan uyandırıcı. Özellikle, sadece güvenlik açısından değil donanım olarak da başarılı bir performans göstermesi kullanıcıları mutlu ediyor. Ayrıca, ilerleyen zamanda daha da popüler hale gelecek bir teknolojinin ilk tohumları olma ihtimali taşıyor. Ancak maalesef, bu ürünü ülkemizde henüz göremeyeceğiz.

Samsung’un kuantum kriptografi özelliğine sahip ikinci telefonu olan Galaxy Quantum 2 şimdilik sadece Güney Kore’de satılacak. Ön siparişleri başlayan ürün 23 Nisan’da satışa çıkacak. Fiyatı konusunda ise resmi bir bilgi bulunmuyor.

Siz Samsung ve SKT’nin yeni telefonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Samsung Galaxy Quantum 2 rağbet görecek bir telefon mu? Böyle bir cihaza gerek var mı? Telefonla ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.