Samsung Galaxy Note Serisi Hakkında Üzücü İddia!

Samsung tarafından üretilen ve uzun yıllar boyunca oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan Galaxy Note serisi, ömrünü tamamlamış olabilir. Ortaya atılan son iddialar Samsung Galaxy Note serisi kapsamında yeni bir telefon üretilmeyeceğini gösteriyor.

Samsung hayranlarının favori modellerinden Galaxy Note serisi için yolun sonu gözükmüş gibi duruyor. Bir zamanlar S Pen ve birkaç özellik ile devrim yaratan bu seri, Galaxy S serisindeki modellerine ek olarak şirkete bir çeşitlilik kazandırmıştı.

Ancak aradan geçen yılların ardından, başlangıçta farklı olan bu iki seri gitgide benzemeye başladı. Sonuç olarak aradaki farkın neredeyse tamamen sona ermesi ile Samsung farklı bir strateji aradı.

Samsung, geçtiğimiz senelerden farklı olarak 2021 yılında Note serisine ait herhangi bir cihaz piyasaya sürmedi. Bunun yerine S serisine S Pen desteği sunan teknoloji devi, Note serisinden vazgeçmiş gibi gözüküyordu. Yine de bazı dedikodular, seriye yalnızca ara verildiğini söylüyordu. Ayrıca, gelecek seni yeni bir Galaxy Note cihazı çıkabileceğini belirtiyordu.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Son Belge Tüm Umutları Yıktı

Ortaya çıkan son iddiaya göre ise Samsung, Galaxy Note serisinin fişini çekti. Güney Kore medyasından ETNews’in haberine göre Samsung, gelecek sene piyasaya süreceği cihazlar arasında Galaxy Note serisine ait bir modele yer vermedi.

Üstelik bu raporda belirtilen bilgiler yalnızca 2022 yılındaki Galaxy Note cihazlarına dair değil. Ayrıca, Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra modellerinin de üretimine son verileceği belirtiliyor. Piyasaya çıkışından beri 3.2 milyon Galaxy Note 20 serisine ait cihaz üretildiği belirtiliyor. Ancak 2022 yılında bu sayının 0’a düşeceği iddialar arasında.

Samsung’un Galaxy Note serisine son vermesinin ardındaki tek sebep Galaxy S serisiyle olan benzerlikleri değil. Buna ek olarak bildiğiniz üzere şirket katlanabilir modeller üzerinde de oldukça çalışıyor. Üstelik raporlara göre Samsung’un 2019 ve 2020 yıllarında yıllık bazda sattığı Galaxy Note cihazları, gelecek seneki Galaxy Z serisi satış hedeflerinin altında kalıyor.

Tüm bunların ardından Samsung’un Galaxy Z ve Galaxy S serilerine ağırlık vereceği sonucuna ulaşmak mümkün. Ancak şirket, Galaxy Note serisine ait özelliklerden S Pen’i de bu cihazlara entegre etmeyi unutmadı. Henüz resmi bir açıklama gelmese de gelecek senelerde Galaxy Note serisine ait bir cihazla karşılaşma olasılığımızın çok düşük olduğunu belirtmekte fayda var.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.