Samsung Galaxy M21 2021 Edition Resmi Olarak Tanıtıldı

Teknoloji devi Samsung, orta seviye kullanıcılara hitap eden yeni telefonunu tanıttı. Amazon, geçtiğimiz günlerde Samsung Galaxy M21 2021 Edition’a dair bazı bilgiler paylaşmıştı. Şimdi ise Samsung, telefonla alakalı tüm detayların paylaşıldığı bir tanıtım gerçekleştirdi.

Amazon tarafından paylaşılan bilgiler, Samsung’un orta seviye telefon kullanıcılarını hedef alacağını gösteriyordu. Şirket tarafından tanıtımda paylaşılan bilgiler, bu görüşü doğruladı.

Samsung Galaxy M21 2021 Edition Özellikleri

Samsung, Galaxy M21 2021 sürümünde 6.4 inç büyüklüğünde bir ekran kullanmayı tercih etti. Bunun dışında kullanılan ekran, 60 Hz ekran yenileme hızına sahip. Şirketin, geçen sene piyasaya sürdüğü Galaxy M21 modelinde de aynı özelliklere sahip bir ekran bulunuyordu. Bu yüzden Samsung, ekran konusunda bir yenilik yapmamış diyebiliriz.

Telefonun işlemci kısmında Exynos 9611 mevcut. Bunun yanı sıra Samsung, işlemcinin performansını 4 ve 6 GB RAM seçenekleri ile destekliyor. Telefonun 4 GB RAM’e sahip modeli, önümüzdeki yıllarda kullanıcılarını performansıyla pek memnun etmeyebilir. Ancak 6 GB RAM bulunan Galaxy M21 2021 modeli, kullanıcılarını tatmin edecektir.

Şirket, dahili depolama konusunda da kullanıcılarının yüzünü güldürecek diyebiliriz. Çünkü Samsung, 4 GB RAM bulunan modelde 64 GB dahili depolama alanı kullanırken 6 GB RAM bulunan modelde ise 128 GB dahili depolama alanı kullandı. Bu depolama alanları da orta seviye bir telefon kullanıcısı için yeterli olacaktır.

Samsung Galaxy M21 2021 Edition Özellikleri

Telefon, en çok batarya performansıyla adından söz ettirecek gibi duruyor. Samsung, geçen sene piyasaya sürdüğü Galaxy M21 modelinde olduğu gibi bu seneki modelde de 15W hızlı şarj destekli 6000 mAh kapasiteli bir batarya kullanıyor.

Bunun dışında Galaxy M21 2021 sürümü, kamera kısmında da orta seviye kullanıcılar için iddialı duruyor. Telefonun arka tarafında 48 MP bir ana kamera mevcut. Ayrıca, arka tarafta 8+5 MP olmak üzere iki tane daha kamera mevcut. Telefonun ön kısmında ise 20 MP çözünürlüğünde bir kamera var. Bu kameralar da orta seviye bir telefon kullanıcısı için yeterli olacaktır.

Telefon, donanım olarak geçen sene piyasaya sürülen Galaxy M21 modelinden pek farklı değil. Ancak Samsung, tasarım anlamında ufak da olsa bazı farklılıklar oluşturmayı başarmış durumda. Özellikle telefonun arka kamera tasarımı, geçen seneki modele göre farklı duruyor.

Samsung, telefonun siyah ve mavi renk seçeneklerinin satışa çıkartılacağını açıkladı. Bunun dışında telefon, Amazon üzerinden ve Samsung mağazalarından satılacak. Şirket telefonun 4 GB RAM’e sahip olan modelinin fiyatını 170 dolar olarak belirlerken 6 GB RAM’e sahip olan modelinin fiyatını 195 dolar olarak belirledi.

Sizler Samsung Galaxy M21 2021 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.