Samsung Galaxy F52 5G Resmi Olarak Tanıtıldı

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Samsung, yeni cihazlar geliştirmeye devam ediyor. Samsung şimdi de orta seviye telefon kullanıcıları için geliştirdiği Galaxy F52 5G modelini tanıttı.

Samsung, bilindiği gibi Şubat 2021’de Samsung Galaxy F serisinin yeni üyelerini tanıtmıştı. Yapılan tanıtımda seriye yeni cihazların ekleneceği belirtilmişti. Şirket, bu kapsamda Galaxy F52 5G’yi tanıttı.

Samsung Galaxy F52 5G Özellikleri

Samsung, bu model ile orta seviye telefon kullanıcılarına hitap etmek istemiş gibi duruyor. Galaxy F52 5G’de 6.6 inç boyutunda 120 Hz ekran yenileme hızına sahip bir ekran mevcut.

Samsung bu telefonda işlemci olarak ise Snapdragon 750G kullanmayı tercih ediyor. Bunun dışında telefonda 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı mevcut. Ayrıca, kullanıcılar isterlerse 1 TB’a kadar microSD kart kullanabilecekler.

Orta seviye bir telefon için işlemci ve belleğin gayet yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Samsung, A52 ve M42 gibi orta seviye telefonlarında da bu işlemciyi kullanmayı tercih etmişti.

Samsung Galaxy F52 5G

Telefon kamera performansı ile de kullanıcılarını tatmin edecek gibi gözüküyor. Çünkü telefonda 64 MP bir ana kamera bulunuyor. Bunun dışında arka kamerada ultra geniş açılı çekimler yapılabilmesi için 8 MP bir 2. kamera mevcut.

Samsung ayrıca, arka kamerada 2 MP derinlik ve 2 MP makro çekim sensörleri de kullanmayı tercih ediyor. Telefonun ön kamerasında ise 16 MP bir kamera mevcut.

Telefonda 25W şarj girişli 4.500 mAh bir batarya yer alıyor. Samsung Galaxy F52 5G’nin donanımı göz önüne alındığında batarya biraz daha güçlü olabilirdi. Ancak 4.500 mAh batarya orta seviye bir telefon için ideal diyebiliriz.

Samsung Galaxy F52 5G, Android 11 ile kullanıcılarıyla buluşacak. Bunun dışında telefonun arayüzünde UI 3.1 mevcut.

Telefon özellikleriyle tam bir orta seviye telefon modeli. Fakat telefonun satış fiyatı bu seviyeyi biraz geçiyor. Bu sebeple kullanıcıları pek memnun edeceğini söylemek mümkün değil.

Samsung, beyaz ve siyah renk seçenekleri bulunan Galaxy F52 5G’yi Çin’de 310 dolar fiyatıyla ön satışa çıkarttı. Üstelik Samsung, Çin’deki ön siparişlerin dolduğunu da açıklıyor.

Samsung Galaxy F52’nin başka ülkelerde satışa sunup sunulmayacağı ile ilgili henüz bir açıklama yer almıyor. Ancak, benzer telefonların küresel olarak satışa çıktığını düşünürsek bu modeli ülkemizde de görmek şaşırtıcı olmayacaktır.

Sizler Samsung Galaxy F52 5G hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Samsung bu modelini global olarak satışa sunmalı mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.