Samsung Galaxy Buds 2’nin Özellikleri Açığa Çıktı

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bir iddia, yeni Samsung Galaxy Buds 2’nin seri üretim bandına girdiğini ifade ediyordu. Yeni bir iddia ile Samsung Galaxy Buds 2’nin özellikleri de gözler önüne seriliyor.

Federal İletişim Kurumu tarafından yayınlanan bir rapor ile yeni Galaxy Buds 2’nin özelliklerinin açığa çıktığı iddia ediliyor. SM-R177 model numarasıyla bizleri karşılayan Galaxy Buds 2, ilgi toplayacak bir ürün gibi gözüküyor.

Ürünün şarj kutusunda Galaxy Buds Pro benzeri bir tasarım kullanıldığı ifade ediliyor. Bu şarj kutusunun Type-C girişine sahip olduğu ve 2.5W değerinde şarjı desteklediği belirtiliyor. Öte yandan kulaklıkların şarj olması için ise 0.6W güç gerekiyor.

Buna ek olarak yeni Galaxy Buds 2’nin de tasarım olarak Galaxy Buds Pro’ya oldukça benzediği belirtiliyor. Bu da ufak bir ürünün karşımıza çıkacağı anlamına geliyor.

Ayrıca, sızdırılan Samsung Galaxy Buds 2’nin görüntülerine bakarak teknik özellikleri hakkında bir yorumda bulunmak mümkün.

Yeni Galaxy Buds 2’de iki mikrofon yer alacağı tahmin ediliyor. İç ve dış mikrofonlara ek olarak bir adet IR sensörü de üründe bulunacak gibi gözüküyor. Bu sensör sayesinde kulaklık çıkarıldığı zaman müzik duruyor.

Tasarım anlamında çok farklı bir ürün sunmayacak olan Galaxy Buds 2, ses kalitesiyle bizleri şaşırtabilir. Güvenilir bir kaynak olan UniverseIce isimli Twitter kullanıcısı kaliteli sesin yanı sıra aktif gürültü engelleme özelliğinin de üründe yer alacağını belirtiyor.

Bunların haricinde yeni Samsung Galaxy Buds 2’nin birden fazla cihazla aynı anda Bluetooth bağlantısı kurabileceği de tahmin ediliyor.

Galaxy Buds 2’nin Çıkış Tarihi Ne Zaman?

FCC sertifikasında yer alan ve sızdırılan görüntüler bize yeni bilgiler veriyor. Ancak hala ürün hakkında bilmediğimiz onlarca bilgi var. Cihazın şarj süresi, fiyatı ve çıkış tarihi gibi bilgiler henüz bilinmiyor.

Ancak, seri üretimin başladığını düşündüğümüzde ürünün çıkışı için çok geç bir tarih göstermek yanlış olacaktır. Buna ek olarak, ürünün tanıtımının hemen ardından satışa çıkması da yüksek bir olasılık.

Önümüzdeki aylarda gerçekleşecek bir Galaxy Unpacked etkinliği ile Samsung’un yeni Galaxy Buds 2’yi tanıtması mümkün. Bunun yanı sıra etkinlikte yeni birkaç telefon da görmemiz muhtemel.

Samsung’un tanıtması beklenen ürünler arasında yeni Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip yer alıyor. Ayrıca, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Galaxy Z Roll da merakla beklenen ürünler arasında. Ürün için henüz erken olsa da Samsung’un bir sürpriz yapma ihtimali mevcut.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.