Samsung Galaxy Book Flex 5G Duyuruldu

Samsung 5G desteği bulunan yeni bilgisayarı Galaxy Book Flex cihazını duyurdu. Katlanabilir bir yapıya sahip olan bilgisayar, Intel’in yeni 11. nesil işlemcilerini de bünyesinde barındırıyor. Galaxy Z Fold2’den sonra Samsung, Galaxy Book Flex ile başarısını artırmak istiyor.

Yeni Samsung Galaxy Book Flex, ikisi bir arada bir cihaz olarak sunuluyor. Hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilen cihaz, oldukça güçlü bir donanıma sahip olarak karşımıza çıkıyor. Intel’in yeni duyurduğu Intel Evo’nun gereksinimlerini karşılayan cihaz, Samsung’un belirttiğine göre üstün bir donanım performansı ve daha verimli bir pil ömrü sağlıyor.

Intel Evo’nun standartlarını karşılaması demek, FHD çözünürlükte 9 saatten fazla pil süresi, 1 saniyeden kısa sürede uyanma, 30 dakikadan daha az sürede FHD çözünürlükte 4 saat kullanım gibi çeşitli özelliklere sahip olması anlamına geliyor.

Bağlantı türü olarak 5G ve Wi-Fi 6 kullanan cihazın, bağlantı hızının oldukça yüksek olacağı ve kullanıcıyı tatmin edeceği belirtiliyor. Bir dizüstü bilgisayarın 5G desteği bulundurması büyük bir avantaj gibi gözüküyor.

11. nesil Intel Core işlemciye sahip olan Galaxy Book Flex grafiklerinde ise Intel’in Iris Xe Graphics’ten yararlanıyor. Cihazın hızını ve performansını artıran bu işlemci ile 60 FPS’e kadar oyun da oynanabileceği belirtiliyor.

Göze çarpan bir diğer özellik ise Galaxy Book Flex’in 13MP ön kamerası oluyor. 720p video kaydı yapabilen bu kamera, dizüstü bir bilgisayar için kullanışlı bir ekleme gibi duruyor. Üstelik cihaz, içinde S-Pen dahil bir şekilde satılıyor. Bu sayede cihaz piyasadaki en kullanışlı 2’si 1 arada bilgisayarlardan biri haline geliyor.

samsung-galaxy-book-flex
Resim: Samsung

Samsung Galaxy Book Flex Özellikleri

Galaxy Book Flex, 13.3 inçlik bir ekrana sahip. FHD ekranı bulunan cihaz dokunmatik ekran desteği de barındırıyor. Samsung’un yaptığı duyuruda Windows 10 Home ve Windows 10 Pro olmak üzere iki farklı işletim sistemiyle piyasaya sunulacağı görülüyor. Ayrıca cihaz, üzerinde parmak izi okuyucu da barındırıyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi cihaz Intel Core 11. Nesil i5 ve i7 işlemciler kullanıyor. Grafik desteği açısından ise birleşik olarak Iris Xe Graphics bulunduruyor.

Cihazın hafızasının 16 GB’a kadar yükselebileceği belirtiliyor. Depolama olarak ise kapasitesi 512 GB’a kadar artırılabilen bir SSD kullanıldığı duyuruluyor. Klavyenin hemen üstünde ise 13MP’lik bir kamera bulunuyor.

Galaxy Book Flex’in hoparlörleri, Samsung’un bünyesinde bulunan AKG firması tarafından yapılıyor. Maksimum 5W’luk iki adet hoparlöre sahip cihazda Smart Amp desteği de bulunuyor.

Kullanıcıları çok sevindirecek bir haber ise cihazın S-Pen dahil olarak gelmesi oluyor. 5G ve Wi-Fi 6 ile bağlantı hızı açısından başarılı olacağı düşünülen cihazın satışa çıkacağı tarih ve fiyatıyla ilgili bir açıklama bulunmuyor. Ülkemizde de satışa çıkıp çıkmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.

“Samsung Galaxy Book Flex 5G Duyuruldu” üzerine 2 yorum

    • Kesinlikle 🙂 Donanım ve işlevsellik yönünden oldukça başarılı olabilecek bir ürün gibi gözüküyor.

Yorumlar kapalı.