Salesforce 27.7 Milyar Dolara Slack’i Satın Alıyor

salesforce-27-7-milyar-dolara-slacki-satin-aliyor
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

San Francisco merkezli bir bulut tabanlı yazılım şirketi olan Salesforce son yıllarda bulut teknolojilisinin de kullanımının artmasıyla devasa bir büyüme gösterdi. Otoriteleri şaşırtarak geçtiğimiz sene yıllık 20 milyar dolarlık bir gelir artışı yaşayan şirket gözünü daha da yükseklere dikmiş durumda. Geçtiğimiz haftalarda Salesforce’un Slack’i satın alma ihtimali gündeme gelmişti. Bu haber Slack hisse fiyatlarında büyük bir artışa neden oldu. Fakat daha önce söylenti olarak gezen haber bugün yapılan açıklamayla doğrulandı. Yapılan açıklamalara göre Salesforce 27.7 milyar dolara Slack’i satın alıyor.

Salesforce’un kurucu ortağı ve aynı zamanda CEO’su olan Marc Benioff satın alma ile ilgili çok fazla detaya inmeden yüzeysel açıklamalarda bulundu. Benioff açıklamasında “Bu eşleşme cennetten gelmiş gibi. Slack ve Salesforce, birlikte kurumsal yazılımın geleceğini şekillendirecek ve tamamen dijital, her yerden çalışma imkanı sunan bir sistem ortaya sunacak” ifadelerini kullandı.

Slack CEO’su Stewart Butterfield da Benioff gibi bu durumdan memnun olduğunu ve önemli bir adım attıklarını dile getirdi. Butterfield açıklamasında “Yazılım, her kuruluşun performansında giderek daha da kritik bir rol almaya başladı. Salesforce ile daha güçlü olma, esneklik ve uyum gibi ortak bir vizyona sahibiz. Kişisel olarak bunun yazılım tarihindeki en büyük birleşme olduğuna inanıyorum ve başlamak için sabırsızlanıyorum.” ifadelerini kullandı.

2020 Beklenildiği Gibi Geçmedi

Slack, şirket, okul, proje ekibi ve daha birçok grup tarafından iletişimi daha kuvvetli hale getirmek adına kullanılan bir uygulamadır. Çok kullanışlı olan uygulama da kısıtlı olan ücretsiz versiyon aynı zaman da her özelliğe erişebildiğiniz ücretli bir versiyon da bulunmakta. Tüm Dünya’yı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi sebebiyle insanlar evlere kapandı ve çoğu şirket uzaktan çalışma kararı aldı. Bu gibi sebeplerin Slack kullanım oranının artması gerektiği yönünde beklenti oluşturdu.

Fakat Slack 2020’ye girerken, halka açıldığından beri 31 Temmuz 2020 itibariyle 147.6 milyon dolarlık net zarar elde etti. Bu zarar oranına rağmen Salesforce 27.7 milyar dolara Slack’i satın almayı planlıyor ve bu pandemiden yararlanıp ortaya iyi şeyler koymak istiyor.Hem Yahoo hem de Google Finans’a göre Slack’ın şu anki değerlemesi 25 milyar doların biraz üzerinde.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

nanobotlar nedir

Nanobotlar Nedir? Vücudumuza Giren Minik Robotlar

Nanobotlar nedir? Nanobotlar, robotik biliminin en fantastik alt dallarından biridir. Nanobot, moleküler düzeyde robotlara verilen isimdir. Bu inanılmaz küçük robotların amaçları; bir

lg-wing-cikis-tarihi

LG Wing Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı

Geçtiğimiz haftalarda LG’nin yeni bir telefon üretimi peşinde olduğu ortaya çıkmıştı. Aslında dedikoduları uzun zamandır etrafta olsa da, 14 Eylül tarihinde LG

Bizi Takip Edin!

Yorum yapın