Riot Games, Fortiche Hamlesiyle Heyecan Uyandırdı!

Riot’un animasyon konusunda istikrarlı başarısı, yıllar boyunca oyuncuları etkilemeyi başardı. Yıllar boyunca animasyonların kalitesi değişse de değişmeyen tek şey, onları izleyenlerin memnun kalıyor olması diyebiliriz. Riot Games’in bu konuda yalnız çalışmadığını da belirtelim. Arcane’i yapan stüdyo olan Fortiche, yıllardır Riot ile birlikte çalışıyor. Şirket, animasyon stüdyosuna eşitlikçi bir yatırım yaptığını bizlerle paylaştı. Riot Games, atmak istediği Fortiche hamlesiyle heyacan uyandırdı.

Fakat şirket, stüdyoyu doğrudan kontrol etmeyeceklerini de ekledi. Ayrıca stüdyo için iki lider de atandı. İçerik çalışanı şefi Brian Wright ve şirket geliştiricisi yöneticisi Brandon Mulligan, Fortiche’nin kurul yöneticileri olarak atandılar. Oyun geliştiricisi, anlaşmanın detaylarını gizli tutmak istiyor. Dolayısıyla anlaşmanın ne zamanını ne de hisselerin ne kadara satıldığını biliyoruz. Fakat Riot, anlaşmanın 2022 yılında yapıldığını belirtiyor.

Riot Games, Fortische Hamlesiyle Adından Söz Ettirecek

Böylesine bir birlikteliğin gelmesi çok sürpriz bir hareket olmadı diyebiliriz. Fortiche ve Riot Games ilk 2013’de Jinx’i League of Legends’a tanıtma amacıyla bir araya gelmişti. Sonrasında ise K/DA’nın Popstarları, iki Imagine Dragons çalışması ve 2018 Dünya Şampiyonası şarkısı “Rise” projelerinde de beraber çalıştılar.

Yakın zamanda bunlara bir yenisi de eklendi. Arcane, Fortiche tarafından anime edildi ve piyasaya çıktıktan sonra ilk 3 hafta boyunca Netflix sıralamalarını yerle bir etmişti. Dizi bittikten sonra bile kendinden epey bahsettirdi.

Arcane bu başarısı ile birlikte 2. sezon onayını da kaptı. Riot Games, Fortiche’yi satın almak için 2022’yi seçti ve bunun ana sebebi olarak Arcane’in başarısı gösteriliyor. Kısacası iki şirketin birbirinin başarısı ile birlikte güçlendiğini söylememiz yanlış olmayacaktır.

Riot Games, Fortische Hamlesiyle Adından Söz Ettirecek

İki şirket de bize bu yatırımın nasıl bir yarar sağlayacağından bahsetmedi. Ancak Fortiche’nin Riot Games ile anlaşmasının ardından Arcane’in üstüne yeni animasyon içeriği beklemek yanlış olmaz. Animasyon stüdyosuna gelen ekstra para, gelecek vaat eden fikirleri somut ürünlere dönüştürecektir. En azından Riot’un oyunlarının daha çok reklamını yapılması için istediği şey bu olacaktır.

Şirketin ödediği tutar bilinmese de, gelecekteki animasyonlar sayesinde gelecek olan yeni e-spor izleyicileri ve oyuncular ile ödüllendirileceği tahmin ediliyor.

Sizler Riot tarafından atılan bu adımı nasıl buldunuz? Riot Games’in yaptığı animasyon işlerini beğeniyor musunuz? Riot Games tarafından atılan Fortiche hamlesi hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.engadget.com/riot-games-buys-stake-in-arcane-studio-fortiche-153057010.html?src=rss

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İngiliz dilbilimi okuyan ve oyun oynamaya bayılan bir teknoloji meraklısı.