Redmi K50S Pro’nun Özellikleri Sızdırıldı!

Teknolojiye akıllı cihazlarıyla hızlı bir giriş yapan Xiaomi, Redmi K50S Pro ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Bu cihaz, Çin’de piyasa çıkmak için bekliyor. Ancak cihazla ilgili yeni bilgiler de ortaya çıkmaya başlıyor. Redmi K50S Pro sızıntısı sonucunda yeni özellikler gündeme oturuyor.

Xiaomi, yeni K50 serisini tanıtmıştı. Bunun yanında Xiaomi, 12S serisinin de tanıtımını gerçekleştirmişti. Bu tanıtımdan kısa bir süre sonra da 12T Pro cihazının özellikleri sızıntılarla ortaya çıkmıştı. Şimdi ise şirket, çıkarmaya hazırlandığı K50S Pro ile ilgili sızıntılarla karşı karşıya geldi.

Redmi K50S Pro Sızıntısı Hakkında Detaylar

Redmi K50S Pro hakkındaki sızıntılar Yogesh Brar tarafından ortaya çıktı. Brar, Twitter hesabında K50S Pro ile ilgili özellikleri paylaştı. Bu paylaşımda Redmi K50S Pro’yla ilgili bütün özellikler yer aldı. Brar, bu özelliklerin sadece söylenti olduğunu belirtti. Ancak bu söylentiler, Redmi K50S Pro hakkında düşünceler oluşmasını sağladı.

Sızıntıya göre, Redmi K50S Pro’nun Snapdragon 8 Plus Gen 1 SoC tarafından destekleneceği ortaya çıktı. Bunun yanında cihazın, 6.67 inç OLED ekrana ve 120Hz yenileme hızına sahip olacağı da belirtildi. Aynı zamanda K50S Pro’nun HDR10+ video standardını içereceği de söylentiler arasında yer aldı.

Bir başka söylenti ise cihazın 200 MP ana kameraya sahip olacağı yönünde ilerliyor. Buna ek olarak K50S Pro’nun 8 MP ultra geniş açılı kamerayı ve 2 MP makro lensi içereceği de sızıntılar arasında yer alıyor. Ön kamerada ise 20 MP bir sensörün bulunacağı iddia ediliyor.

Bunun yanında K50S Pro’nun 8 GB ve 12 GB RAM seçeneğine sahip olacağı da Yogash Brar’ın Tweetinde yer aldı. Diğer yandan cihazın 128 GB ve 256 GB depolama alanına sahip olması da beklentiler arasında kendisini gösterdi. Ayrıca K50S Pro’nun Android 12 ve MIUI 13 işletim sistemlerini içereceği de sızıntıda ortaya çıktı.

Cihazın 5.000 mAh pil ve 120W hızlı şarj desteğini alacağı da bu sızıntılarda yerini aldı. Ayrıca K50S Pro’nun çift hoparlör ve ekran içi parmak izi sensörüne sahip olacağı da iddiaların içinde bulundu. K50S ve K50S Pro’nun, K50 modeline göre daha büyük bir pil, yükseltilmiş silikon ve daha yüksek çözünürlüklü birincil kameraya sahip olması da tahminler arasında.

Xiaomi’nin Redmi K50 serisi şimdiye kadar sadece Çin’de piyasaya çıktı. Ancak şirket, ileriki tarihlerde bu seriyi başka ülkelerde de satışa çıkarıp çıkarmayacağının bilgisini vereceği düşünülüyor. Peki sizler Redmi K50S Pro sızıntısı hakkında neler düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://www.androidauthority.com/redmi-k50s-pro-specs-3190745/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.