Redmi Bu Sene İçerisinde Bir Amiral Gemisi Sunabilir

Teknoloji dünyasında emin adımlar ile ilerleyen Xiaomi’nin alt markalarından Redmi, gelecek dönemde bir amiral gemisi ile karşımıza çıkabilir. İddialara göre, 2021 yılı sona ermeden Redmi cephesinden iki cihaz daha kullanıcılarla buluşacak.

Geçtiğimiz günlerde Redmi K50 serisi hakkında bazı bilgiler ortaya çıktı. K50’nin, Qualcomm’un en gelişmiş işlemcilerinden Snapdragon 895 ile donatıldığı söyleniyor. Bu cihaz muhtemel olarak 2022 yılında çıkış yapacak.

Ancak bu Redmi’nin 2021 için planlarının sona erdiğini göstermiyor. Çin’in popüler sosyal medya platformlarından biri olan Weibo kullanıcısı Bald Panda, şirketin bu sene sona ermeden iki adet daha telefonu piyasaya süreceğini ifade ediyor.

Üstelik bu cihazların sadece giriş ya da orta segmente hitap etmeyeceği de söz konusu. Hatta yeni Redmi modellerinden birisinin amiral gemisi seviyesinde olacağı belirtiliyor.

Android Authority tarafından paylaşılan makalede yer alan bilgilere göre Redmi, Snapdragon 800 serisi işlemciye sahip bir cihaz üstünde çalışıyor. Buna ek olarak cihazda 120Hz OLED ekran yer alacağı da iddia ediliyor.

Amiral gemisi olarak tahmin edilen bu cihazın aynı zamanda 5000 mAh bataryası mevcut. Ayrıca 30 kat zoom yapabilen bir telefoto kamerası da olacağı iddialar arasında. Üstelik, şirketin üstünde çalıştığı tek cihaz bu değil gibi gözüküyor.

Şirketin diğer cihazı ise Dimensity 1100 işlemciye sahip olacak. Ayrıca ilk model gibi 120Hz ekran yenileme hızı ve 5000 mAh pil ile bizleri karşılayacak. Buna ek olarak 67W hızlı şarj desteği de iddialar arasında.

İkinci cihaz şirketin çıkardığı telefonlardan birisine fazlasıyla benziyor. Redmi Note 10 Pro modeli ile aynı özelliklere sahip olan cihazın POCO X3 GT şeklinde küresel pazara sunulacağı tahmin ediliyordu. Ancak, şimdilik kesin bir yorum yapmak pek mümkün değil.

Ekran Altı Kamera Gelecek Seneye Kaldı

Sızıntıda dikkat çeken nokta ekrana gömülü kamera teknolojisi oluyor. Her iki cihazda da bu konu hakkında bir bilgi bulunmuyor. Karşımıza yeni çıkmaya başlayan bu teknolojinin Redmi tarafındaki örneklerinin gelecek sene karşımıza çıkacağı iddia ediliyor.

Bunun haricinde Redmi’nin gelecek seneki planları diğer gelişmiş teknolojileri de içeriyor. Xiaomi’nin duyurduğu 100W hızlı şarj desteği ve kıvrımlı ekran gibi teknolojiler Redmi’nin gelecek seneki planları arasında gibi gözüküyor. Tüm bu heyecan ve merak uyandıran iddiaların gerçek olup olmayacağını ise önümüzdeki dönemde anlayacağımız tahmin ediliyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.