Reçine Ham Maddeli Masitte 3B Yazıcı Yolda!

Masitte, daha önce hiç görülmemiş bir 3B yazıcı üretiyor. Ham maddesi reçine olan bu 3B baskı makinesi; kompakt, ikonik ve güçlü! Masitte ile 3B baskı yapabilmek için kullanmanız gereken yazılım oldukça kolay. Size mümkün olan en iyi baskı deneyimini yaşatmak isteyen şirket, kendi modellerinizi kolaylıkla içe aktarmanızı ve yazdırmanızı sağlıyor. Masitte’nin kullandığı SLA (stereolitografi) teknolojisi, UV veya görünür ışık sayesinde sertleşen sıvı reçinenin katman katman kullanılmasıyla üç boyutlu bir nesne haline gelmesini sağlamakta.

Piyasada şu anda hepsi birbirinin aynısı olan birçok reçine hammaddeli 3B yazıcı bulunuyor. Fakat Masitte 3B yazıcı, yazıcıyı kompakt, dayanıklı ve şık hale getirmek için yapının içinde gizli bir z ekseni mekanizması bulunduruyor. Şirket kompakt ve ikonik tasarımla size en iyi sonuçları sunuyor. Sahip olduğu metal çerçeve ve doğrusal raylı hareket sistemi ile güvenilir bir tasarım oluşturuyor.

Masitte 3B Yazıcı
Masitte 3B Yazıcı

Metal yaylarla güçlendirilmiş benzersiz yapısal formu ile Masitte, daha hassas ve istikrarlı bir baskı performansı sunmayı amaçlıyor. Makinenin sahip olduğu üretim tablası, ürün üretme platformunun seviyesi ve reçine haznesinin birbirine göre konumunu hızlı ve kolay bir şekilde ayarlamanıza olanak tanıyor. Alüminyum üretim tablası, kolaylıkla değişebiliyor ve 3 noktalı hassas ayar ile istediğiniz konuma kolaylıkla gelebiliyor.

Masitte 3B Yazıcı ile Ayrıntılar Daha Kolay

Masitte 3B Baskı örneği
Masitte 3B Baskı

Tasarımınızda mümkün olan en küçük ayrıntı, %90’dan fazla ultraviyole geçirgenliğine sahip kuvars cam sayesinde sağlanabiliyor. Ayrıca cihazı donatan termoplastik, yapışmaz FEP ( Florlanmış etilen propilen) filmi sayesinde kusursuz baskılar mümkün. Bu nedenle kuvars cam ve FEP film sayesinde en pürüzsüz yüzeyleri elde etmek Masitte ile oldukça kolay. Aldığınız her Masitte, dört farklı reçineyle birlikte geliyor. Makinede standart, şeffaf ve döküm reçinesi gibi reçineler kullanılabiliyor. Neyi seçeceğiniz tamamen size kalmış.

Masitte, inanılmaz sonuçlar elde etmeniz için ultraviyole ışığın gücünü kullanmanızı sağlıyor. Mercek ve aynalardan oluşan kompakt sistemin yanında çok güçlü bir lazer kullanan cihaz kusursuz baskılar elde etmenizi hedefliyor. Kullanılan lazer ışını, yüksek hızlı, hassas galvanometreler tarafından yürütülüyor. Bu ultraviyole lazer sistemi ile en küçük 3B baskılar bile mümkün kılınıyor.

En iyi baskı deneyimi için tasarlanmış ve Türkiye’de üretimi yapılacak olan Masitte için şirket Eylül ayında Arıkovanı sitesinde kitlesel fonlamaya çıkacak ve Masitte halka sunulacak.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojik mitleri araştırmayı ve ürün incelemeleri yapmayı çok seven, sanatsever, meraklı bir endüstri ürünleri tasarımı öğrencisi.