Realme Smart TV 4K Modelleri Tanıtım Öncesi Sızdırıldı!

Son dönemlerin revaçta isimlerinden Realme’nin 31 Mayıs tarihindeki etkinliğinde tanıtılması beklenen ürünler sızdırıldı. Realme Smart TV 4K ismiyle piyasaya çıkacak ürünlerin teknik özellikleri ve fiyatı açığa çıktı.

31 Mayıs tarihinde Hindistan’da gerçekleşecek etkinlikte tanıtılması beklenen başlıca birkaç ürün bulunuyor. Bunlardan birisi yeni Realme X7 Max 5G akıllı telefon oluyor. Bunun yanı sıra Realme’nin merakla beklenen akıllı televizyon serisi Smart TV 4K de etkinlikte tanıtılacak.

Smart TV 4K’nin teknik detayları tanıtım öncesinde karşımıza çıkıyor. İddialara göre Realme, iki farklı boyutta akıllı televizyon ile karşımıza çıkacak.

Smart TV 4K, 43 inç ve 50 inç olmak üzere iki farklı çerçeveyle satışta olacak. Buna ek olarak her iki modelde de sesli asistan destekli Dolby Cinema mevcut olacak. Ayrıca, Dolby Vision ve Dolby Atmos desteği de ürünlerde yer alacak.

Ortaya çıkan yeni bilgiler ise görüntü anlamında daha detaylı bir bakış kazanmamızı sağlıyor. Her iki çerçevenin de 4K çözünürlük sunacağı iddia ediliyor. Ürünün, 178 derecelik görüş alanı ve 1 milyarın üstünde renkle de canlı görüntüler göstermesi mümkün.

Ayrıca Realme, dahili Chroma Boost ve Picture Engine optimizasyonu ile ekranda işi şansa bırakmayacak gibi gözüküyor.

Henüz hangi sürüm olduğu bilinmese de Realme Smart TV 4K, üç HDMI girişi, iki USB girişi ve bir AV girişi bulunduracak. Ayrıca bir adet Ethernet girişi de üründe yer alacak.

Cihazın işlemcisi olarak ise bizleri dört çekirdekli bir MediaTek işlemci karşılayacak. Buna ek olarak cihazın en az çift bantlı Wi-Fi ve Bluetooth 5.0 bulunduracağı da tahminler arasında.

Üründe işletim sistemi olarak ise Android 10 kullanılacağı ifade ediliyor. Ancak, herhangi bir arayüz veya özelleştirme hakkında detay bulunmuyor.

realme-smart-tv-4k

Realme Smart TV 4K Fiyatı

Birçok özelliği açığa çıkan Realme Smart TV 4K modellerinin fiyatları hakkında da bir tahmin mevcut. 100W güç tüketimine sahip 43 inçlik modelin 380-420 dolar arasında bir fiyata sahip olması mümkün.

Öte yandan 200W güç tüketimine sahip 50 inçlik modelin ise 450-485 dolar arasında bir etiket ile satışa çıkacağı tahmin ediliyor.

Bu doğrultuda ürünlerin Türkiye’ye gelmesi dahilinde 3.250-4.150 TL + vergilerden oluşan bir fiyata sahip olacağın söylemek mümkün.

Realme’nin ekran ve görüntü anlamında ortaya optimal bir ürün çıkardığını söylemek mümkün. Son teknoloji ürünleri ile donatılmasa da akıllı TV için istenen fiyat gayet makul. Siz de ürünler ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.