Realme Book Sürprizi Bozuldu: Özellikleri Ortaya Çıktı

Çin merkezli teknoloji şirketi Realme, bir süre önce artık birçok kategoride hizmet vereceklerini duyurmuştu. Bunun üzerine şirketin CEO’su Madhav Sheth, bir laptop üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Realme Book adındaki bilgisayar, uzun süredir teknoloji gündeminin merkezinde yer alıyor diyebiliriz. Şimdi de Realme Book özellikleri açığa çıktı!

Genellikle fiyat performans odaklı ürünler üreten Realme, üreteceği laptopla da merak uyandırmayı başardı. Şirket, bugüne kadar tasarım konusunda bazı ipuçları verse de bilgisayarın donanım özellikleri hakkında herhangi bir bilgi paylaşmamıştı. Ancak bir mağaza, Realme Book’un tanıtım posterini sergileyerek cihazın donanım özelliklerini ortaya çıkarttı.

Realme Book Özellikleri

Bilindiği üzere Realme, bir süredir Realme Book adındaki bilgisayarı üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz aylarda şirket yetkilileri, cihazın bu yaz bitmeden kullanıcılarıyla buluşacaklarını açıklamıştı. Bunun üzerine de yakın bir zamanda şirket, 18 Ağustos’ta dizüstü bilgisayarın tanıtımını gerçekleştireceklerini belirtti.

Realme, tanıtıma kadar süreci çok iyi yönetti diyebiliriz. Çünkü şirket kaynaklarından bilgisayarın donanım özellikleriyle alakalı herhangi bir sızıntı olmamıştı. Bunun dışında cihazın tasarımı konusunda da birkaç ipucu dışında bir bilgi paylaşılmamıştı.

Bu durum da teknoloji meraklılarının laptopa yoğun ilgi göstermesine sebep oldu. Bilgisayarın donanım özelliklerinin bilinmemesi ve herhangi bir sızıntının olmaması, Realme Book’u bir süredir teknoloji gündeminin merkezinde tutuyordu.

Ancak Çin’de bulunan bir teknoloji şirketi tanıtımdan önce tüm gizemi kaçırdı. Mağazanın önüne bilgisayarın tanıtım posterini koyan şirket, Realme Book’un donanım özelliklerini de sızdırmış oldu.

Posterde Realme Book’un 14 inçlik bir ekrana sahip olduğu gözüküyor. Bunun dışında Realme, cihazda yeni nesil işlemcilerden Intel Core i5-1135G7 kullanmayı tercih etmiş. Şirket, bu işlemciyi 16 GB DDR4 RAM ve 512 GB SSD ile desteklemiş.

Ayrıca posterde batarya kısmına da vurgu yapılıyor. Cihazda, 11 saat kullanım ömrü sunacak bir batarya bulunduğu yazıyor. Bunun dışında şirket, posterde yer alan bilgiye göre 65W hızlı şarj desteği bulunan bir batarya kullanmayı tercih etmiş gibi duruyor.

Bunun dışında araştırmacılar, Windows 10 kullanılacağını belirtiyorlardı. Tanıtım posterinde yer alan bilgiler de bu iddiaları doğruladı. Realme Book, Windows 10 ile kullanıcılarıyla buluşacak.

Posterde yer alan fiyata göre Realme, laptopu Çin’de 4.699 Çin Yuanı yani 725 dolar fiyatla satışa çıkartacak. Tabii ki bu fiyat şimdilik sadece Çin için geçerli duruyor. Bilgisayarın global satış fiyatını Realme tarafından gerçekleştirilecek etkinlikle birlikte öğreneceğiz.

Sizler Realme Book özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Realme, tanıtacağı laptop ile beklentileri karşılayabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.