Realme 9 Serisi Çok Yakında Piyasaya Çıkıyor!

Çin merkezli Realme, yeni akıllı telefon modelleri geliştirmeye devam ediyor. Şirket, ürettiği fiyat/performans odaklı telefonlar ile kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Yakın zamanda bu telefon modellerine yenileri eklenecek. Çünkü Realme 9 serisi modelleri, iddialara göre çok yakında akıllı telefon piyasasında yerlerini alacaklar.

Yeni Realme serisi hakkındaki iddialar, Realme hayranlarını heyecanlandırdı. Çünkü araştırmacılar tarafından ulaşılan bilgilere göre şirket, yine donanımıyla kullanıcılarını memnun edecek bir seriyi piyasaya sürecek.

Realme 9 Serisinin Detayları

Bilindiği üzere Realme, geçtiğimiz aylarda Oppo ile birleşti. Bunun üzerine şirket, Oppo’nun bir alt markası olarak kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor. Ancak bu durum Realme tarafından yapılan çalışmaları olumsuz yönde etkilemedi diyebiliriz. Çünkü şirket, yeni cihazlar üzerinde çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Realme, her sene yeni bir telefon serisini kullanıcılarıyla buluşturuyor. Bundan dolayı Realme hayranları, büyük bir heyecanla 2022 yılında tanıtılacak seriyi bekliyorlar. Çünkü 2021 yılında tanıtılan Realme 8 serisi, gösterdiği performansla kullanıcılarını büyük ölçüde etkiledi. Bunun üzerine teknoloji meraklıları, heyecanla Realme 9 serisinin tanıtılmasını bekliyorlar.

Şirket, hayranlarını çok fazla bekletmeyecek gibi duruyor. Çünkü araştırmacılar tarafından ulaşılan bilgilere göre Realme 9 serisi, 2022 yılının ilk çeyreğinde tanıtılacak. Son edinilen bilgilere göre yeni seri, 4 modelden oluşacak. Bunlar Realme 9, Realme 9i, Realme 9 Pro ve Realme 9 Pro+ olacak. Araştırmacılar tarafından söylenilenlere göre Realme, bu modelleri ilk olarak 2022 yılının Şubat ayında Hindistan’da satışa çıkartacak.

Realme 8 Pro
Realme 8 Pro

Bunun yanı sıra bazı söylentilere göre de şirket, Realme 9i modelini Ocak 2022’de global olarak kullanıcılarıyla buluşturacak. Realme, henüz tanıtım tarihi hakkında net bir bilgi vermedi. Fakat ulaşılan bilgiler ve Realme tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalar göz önüne alındığında şirketin yeni serinin tanıtımı için çok beklemeyeceğini söyleyebiliriz.

Şimdilik serinin donanım özellikleri hakkında net bilgilere ulaşılmadı. Fakat bazı araştırmacılar, Pro ve Pro+ modellerinin donanım olarak çok güçlü olacaklarını söylüyorlar. Çünkü bu araştırmacıların edindikleri bilgilere göre Pro ve Pro+ modellerinin işlemci kısmında Snapdragon 870 yer alacak. Realme tarafından yakın zamanda yapılacağı düşünülen tanıtım etkinliğiyle birlikte serinin donanımlarını da öğrenmiş olacağız.

Sizler Realme 9 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Realme, yeni telefon serisiyle kullanıcılarını etkilemeyi başarabilecek mi? Sizler de Realme 9 serisi hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.