Rainbow Six Siege 2 Bekleyenler için Üzücü Haber Geldi!

Rainbow Six Siege, 6 yıl önce piyasaya çıktı ve bir çok oyuncuyu kendisine bağladı. Gelen güncellemeler ile oyunun eskimesi sürekli olarak ertelendi. Tıpkı GTA V’te olduğu gibi bu taktik aslında çok işe yaradı. Çünkü Rainbow Six Siege 2 bekleyen oyuncuları resmen dizginledi.

Geçtiğimiz günlerde Reddit üzerinde Rainbow Six Siege oyununun geliştiricileri bir başlık açtı. “Biz Rainbow Six Siege Geliştirme Ekibiyiz, bize her şeyi sorun!” başlığı altında oyunun geliştiricilerine birçok soru soruldu. Fakat insanların asıl merak ettikleri Rainbow Six Siege 2’nin ne zaman çıkacağıydı.

Rainbow Six Siege 2 çıkış tarihi ile ilgili gelen soruya verilen yanıt aslında bunun gerçekleşmeyeceğini gösteriyor. Oyunun kreatif direktörü Leroy yaptığı açıklamada “Birincisi: Neden ilk etapta Operation Health yaptık? O zamanlar önemli teknik sorunlarımız vardı. Siege’in mimarisi, teknolojimizi sorunsuz bir şekilde güncellerken yeni sezonları gönderme kapasitemizi kısıtlıyordu.

Operation Health sırasında yaptığımız yatırımlar bu süreçleri paralel hale getirmemizi sağladı. Ve bu yatırımlar sayesinde, Operation Health’i takip eden yıllarda daha gelişmiş özelliklere ve içeriklere izin vermek için sahne arkasında büyük teknik ve mimari değişiklikler yapabildik.” dedi.

Leroy yaptığı açıklamaya “Siege gelişen bir oyun. Gelecekteki Siege oyunu bugünün oyunundan önemli ölçüde –Siege 2 diyebileceğimiz kadarfarklı olacaktır. Ancak ekip olarak, bu değişiklikleri mevcut Siege oyunu çerçevesinde aşamalı olarak gerçekleştirebileceğimize inanıyoruz.” diye ekledi.

Buraya kadar Rainbow Six Siege’in geliştirilmeye devam edeceğini net bir şekilde açıkladıklarını söyleyebiliriz. Hatta bu zamana kadar neden bu kadar güncelleme geldiği de netlik kazanıyor.

Yeni Ortam, Yeni Envanter

Leroy sözlerini Siege 2, yeni bir oyun, yeni bir ortam, muhtemelen yeni bir envanter ve belki de yeni bir geliştirme ekibi anlamına gelir. Bunun şu an için gerekli olduğunu düşünmüyoruz. Oyuna yaptığınız yatırımı önemsiyoruz ve yenisine geçmek istemiyoruz. Bunun yerine mevcut “evinizi” (SIEGE) daha da iyi hale getirerek yatırımınızı korumak ve değerini artırmak istiyoruz. Eski evinizi güncel, parlak ve çekici hale getirmek için tadilat yapmak gibi.” şeklinde sonlandırdı.

Aslında açıklama gayet makul; Rainbow Six ekibi önce ellerinde olanı daha fazla geliştirmeyi hedefliyor. Devam oyunu çıkarmayı hata olarak görüyorlar. Bu nedenle de yeni bir oyunun yeni ortama, envantere ve ekibe sahip olması gerektiğini düşünüyorlar.

Görünen o ki yakın zamanda Rainbow Six Siege 2 oyunu bizleri beklemiyor. Hatta geçtiğimiz günlerde Rainbow Six Extraction oyunu ile de kötü haber oyunculara verilmişti. Rainbow Six Extraction’ın Ocak 2022’ye ertelendiği haberini sizlerle paylaşmıştık. Dilerseniz burayı tıklayarak o habere de ulaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!